Rocksmith

Rocksmith

8,1
32 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PS3 8.3
X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
62.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.10.2011
Europa:
28.10.2012
Polska:
28.09.2012
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
62.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.10.2011
Europa:
28.10.2012
Polska:
28.09.2012

Rocksmith - opis gry

Rocksmith jest grą muzyczną wyprodukowaną i wydaną przez Ubisoft w Europie we wrześniu 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. W związku z tym, że zespoły rockowe nadal przyciągają na koncerty dziesiątki tysięcy fanów, Ubisoft postanowił stworzyć Rocksmith - osobistego nauczyciela gry na sześciu strunach.

Rocksmith bawi i uczy, oferując różne narzędzia, które pozwalają na swobodne zdobywanie kolejnych umiejętności, polepszanie zręczności i naukę kolejnych utworów gigantów rocka. W przeciwieństwie do takich gier muzycznych jak Guitar Hero czy Rock Band, w Rocksmith kontrolerem jest prawdziwa gitara. Dzięki kablowi Real Tone, do konsoli można podłączyć każdy instrument posiadający odpowiednie wejście. Rozgrywka jest dużo bardziej dynamiczna niż w wymienionych tytułach, gdyż kolejne dźwięki i akordy w grze Ubisoftu podawane są w zupełnie inny sposób. Cały ekran zajmuje pole składające się z linii, po których nuty „zlatują” na odpowiednie progi wirtualnego gryfu. O to, aby wszystko było odpowiednio wcześniej widzialne i przejrzyste, dba dynamiczna kamera przymierzająca od lewej do prawej, oddalając się i przybliżając zgodnie z zapotrzebowaniem gracza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym trybem rozgrywki jest Journey, w trakcie której musimy odgrywać koncerty, jeden po drugim. Zanim jednak zostaniemy dopuszczeni do udziału w wydarzeniu, musimy zakwalifikować się do niego, odgrywając każdy z utworów wchodzących w jego skład na odpowiednim poziomie, zdobywając określoną ilość punktów. Szlifować umiejętności można nie tylko odgrywając kolejne utwory, ale także odpalając tryb „Guitarcade”, w którym na śmiałków czeka szereg minigier. Są one zróżnicowane pod kątem sposobu gry. W „Ducks” gramy na jednej strunie i zestrzeliwujemy lecące w stronę gryfu kaczki, grając na odpowiednim progu. Jest też moduł polegający na ćwiczeniu skal, w którym brniemy korytarzem naprzód, grając kolejne dźwięki po to, aby przeskakiwać z platformy na platformę. W kwestii dostępnych utworów Ubisoft postarał się o balans pomiędzy tym, co dobre, stare i znane, a tym, co nowe, ale nie gorsze od oferty weteranów rocka.

Deweloper nie zapomniał o udostępnieniu możliwości gry dla wielu osób. Mając jedną kopię gry, dwa kable Real Tone i dwie gitary, bez problemu można rozegrać każdy dostępny utwór.

Wideo - Rocksmith

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper