Rock Band 3

Rock Band 3

7,3
33 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.5
X360 7.7
Wii 4.0
DS 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
29.10.2010
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
29.10.2010

Rock Band 3 - opis gry

Rock Band 3 jest grą muzyczną wyprodukowaną przez studio Harmonix i wydaną przez firmy MTV Games i Electronic Arts w październiku 2010 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Powstała również wersja na sprzęty Nintendo - Wii oraz DS, jednak odpowiada za nią inny deweloper - Backbone Entertainment.

Rock Band 3 jest nastawiony przede wszystkim na grę zespołową. Można się bawić samotnie, rozwijając kariery poszczególnych muzyków i odblokowując po kolei wszystkie utwory jako gitarzysta, perkusista bądź wokalista, jednak solą produkcji Haromonix jest zabawa wieloosobowa. We dwójkę, trójkę lub czwórkę gra się zupełnie inaczej - na ekranie pojawiają się cztery różne wyświetlacze, po jednym dla każdej osoby i trzeba zagrać razem cały utwór.

Do dyspozycji gracza oddano w sumie trzy instrumenty: gitarę, bas i perkusję. Ta ostatnia przypomina w Rock Band 3 grę na gitarze - nuty przesuwają się w dół ekranu i należy je „łapać”, uderzając w jeden z czterech plastikowych bębnów drewnianymi pałkami, lub też naciskając stopą pedał. W zestawie Rock Band 3 znajduje się sama gra, instrukcja podłączenia sprzętu oraz instrumenty - perkusja, mikrofon oraz tylko jedna gitara, wyglądem nawiązująca do słynnego Fendera Stratocastera. Drugą gitarę można dokupić osobno.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pod względem rozgrywki Rock Band 3 nie różni się nieco od dwóch poprzednich odsłon. Zasady gry i jej przebieg są identyczne - należy chwytać progi, naciskając odpowiednie klawisze w pięciu kolorach, a jednocześnie poruszać pstryczkiem. Największą nowością w stosunku do „dwójki” jest tryb Pro, w którym gracz ma szansę nauczyć się grać na prawdziwych instrumentach. Posiada on trzy poziomy trudności. W Practice Mode można z kolei wybrać interesujący nas utwór i odegrać jego poszczególne sekcje. Rock Band 3 nastawiony jest przede wszystkim na grę zespołową.

 

Na listę dostępnych kawałków składają się tym razem osiemdziesiąt trzy kompozycje. Biorąc pod uwagę materiał, który można pobrać z Sieci, "biblioteka" w Rock Band 3 składa się z prawie czterech tysięcy kawałków.

Wideo - Rock Band 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper