Rock Band

Rock Band

7,2
47 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.3
X360 7.5
Wii 6.0
PS2 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
12.09.2008
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
12.09.2008

Rock Band - opis gry

Rock Band jest grą muzyczną wyprodukowaną przez studio Harmonix i wydaną przez firmy Electronic Arts i MTV Games listopadzie 2007 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Powstała również wersja na Nintendo Wii i PlayStation 2, jednak odpowiada za nią inny deweloper - Pi Studios.

W zestawie Rock Band znajduje się płyta z grą, instrukcja podłączenia sprzętu oraz instrumenty - perkusja, mikrofon oraz tylko jedna gitara, wyglądem nawiązująca do słynnego Fendera Stratocastera. Drugą gitarę można dokupić osobno. Pod względem rozgrywki Rock Band różni się nieco od poprzedniego tytułu dewelopera - Guitar Hero. Wirtualny gryf gitary jest trochę inny, inaczej też wyglądają ikonki, ale same zasady gry i jej przebieg są identyczne - należy chwytać progi, naciskając odpowiednie klawisze w pięciu kolorach, a jednocześnie poruszać pstryczkiem. Granie na gitarze basowej wygląda identycznie, choć ma ona zupełnie inną linię melodyczną, dopełniającą tą z gitary prowadzącej. Jeśli chodzi o mikrofon, to mechanika pozostaje w zasadzie taka sama jak w grach  czy też Karaoke Revolution. Mikrofon nie rozpoznaje samych wyśpiewywanych słów, ale modulowany ton i wysokość głosu.

 

Zabawa z perkusją przypomina w Rock Band grę na gitarze - nuty przesuwają się w dół ekranu i należy je „łapać”, uderzając w jeden z czterech plastikowych bębnów drewnianymi pałkami lub też naciskając stopą pedał. Perkusja, w odróżnieniu od gitary, jest o wiele bardziej realistyczna - gra na niej przypomina prawdziwe bębnienie o wiele bardziej, niż gra na plastikowej gitarze przypomina granie na tej autentycznej. Rock Band jest nastawiony przede wszystkim na grę zespołową. Można się bawić samotnie, tworząc kariery dla poszczególnych muzyków i odblokowując po kolei wszystkie utwory jako gitarzysta, perkusista bądź wokalista, jednak solą produkcji Haromonix jest zabawa wieloosobowa. We dwójkę, trójkę lub czwórkę gra się zupełnie inaczej - na ekranie pojawiają się cztery różne wyświetlacze, po jednym dla każdej osoby i trzeba zagrać razem cały utwór.

 

Na ścieżkę dźwiękową, czyli najważniejszy element Rock Band, składa się w sumie sześćdziesiąt utworów. Gracze mogą odegrać kawałki takich kapel, jak Iron Maiden, Metallica, Rolling Stones, Bon Jovi czy Faith no More.

Wideo - Rock Band

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper