LEGO Rock Band

LEGO Rock Band

7,4
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.6
X360 7.7
Wii 7.0
DS 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TT Games / Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.11.2009
Europa:
27.11.2009
Producent:
TT Games / Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.11.2009
Europa:
27.11.2009

LEGO Rock Band - opis gry

LEGO Rock Band to gra muzyczna będąca połączeniem innych tytułów spod szyldu duńskiej firmy i serii Rock Band. Za jej produkcję odpowiadały studia Harmonix i Traveller’s Tales. Tytuł ukazał się na PlayStation 3, Xboxa 360, Wii i NDS-a.

Trzon rozgrywki nie odbiega zasadniczo od serii Rock Band, choć nie brakuje tu także elementów z popularnych produkcji Traveller’s Tales. Grać możemy w maksymalnie cztery osoby - w takim przypadku każdy odgrywa inną rolę w zespole. Do sterowania używamy specjalnych kontrolerów w kształcie gitary albo mikrofonu (nie dotyczy to NDS-a). Ci, którzy odpowiadają za instrumenty, muszą trafiać w nuty przesuwające się na ekranie. W przypadku gitar należy chwytać progi, naciskając odpowiednie klawisze w pięciu kolorach, a jednocześnie poruszać pstryczkiem. ‘Perkusiści’ natomiast po prostu uderzają we właściwe przyciski, a ‘wokaliści’ muszą pilnować właściwego tonu głosu (kontroler nie rozpoznaje samych słów).

 

Trafiając idealnie w pojawiające się nutki nabijamy mnożnik, który pozwala na wykręcenie lepszych wyników. Co więcej, niektóre nutki święcą się nabijając nam w razie dobrej passy wskaźnik Overdrive, który zwiększa tenże mnożnik dwukrotnie. Punkty są istotne ponieważ dają nie tylko satysfakcję z osiągniętego wyniku, ale także zwiększają ilość wirtualnej waluty. Pod koniec każdego utworu jesteśmy oceniani gwiazdkami (w skali od jeden do pięć) w zależności od rezultatów.

 

Przed odegraniem każdej piosenki możemy wybrać jeden z pięciu poziomów trudności. Na tych wyższych liczbach nutek do wstukania jest wyższa. Gra posiada kilka rozwiązań, które ułatwiają zabawę żółtodziobom, np. niemożliwe jest niezaliczenie piosenki, zamiast tego słabsza forma karana jest zabraniem zarobionej na danym utworze kasy.

 

Pieniądze, które uda nam się zdobyć, możemy przeznaczyć na dekoracje dla naszego pokoju, zatrudnienie nowych pracowników, kupno instrumentów, ciuchów itd.

 

Ścieżkę dźwiękową Lego Rock Band tworzy kilkadziesiąt kawałków. Są wśród nich utwory takich wykonawców jak The Police, David Bowie, Elton John, Queen, Korn, Bon Jovi czy Blink-182.

Wideo - LEGO Rock Band

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper