Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends

Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.09.2003
Europa:
06.02.2004
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.09.2003
Europa:
06.02.2004

Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends - opis gry

Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends to gra akcji wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei. Xtreme Legends to wzbogacona o nową zawartość edycja czwartej części Dynasty Warriors. W odróżnieniu od pierwowzoru ukazała się ona tylko na PlayStation 2.

Czwarta odsłona Dynasty Warriors bazuje na tych samych założeniach co wcześniejszej i późniejsze odsłony cyklu. Akcja rozgrywa się w epoce Trzech Walczących Królestw, niedługo po upadku chińskiej dynastii Han. Twórcy oddali do naszej dyspozycji ponad czterdziestu generałów, najczęściej postaci historyczne, które reprezentują jedną z trzech stron konfliktu. Celem każdej z nich jest zjednoczenie kraju.

W większości przypadków nasze zadanie polega na pokonaniu dowódcy wrogiej armii, ale od czasu dochodzą do tego też drugorzędne wytyczne, których zrealizowania ułatwia nam zmagania. W Dynasty Warriors 4, podobnie jak w poprzednich częściach, rozgrywka polega na szlachtowaniu nieprzebranych rzesz nieprzyjaciół. Nasz podopieczny dysponuje unikalną dla siebie bronią oraz nadludzkimi zdolnościami dającymi szansę przechylić losy konfliktu. System walki jest przy tym dość prosty, pozwalając trzaskać widowiskowe combosy bez większych problemów nawet żółtodziobom.

Początkowo liczba postaci jest ograniczona, lecz wraz z postępami możemy uzyskać dostęp do nowych generałów (wszystkich jest tu łącznie ponad 40). “Czwórka” dodatkowa poszerza ten wybór wprowadzając zupełnie nowe możliwości związane z trybem Edit Mode, dzięki któremu możemy stworzyć własnego dowódcę decydując o płci, wyglądzie i stylu walki. Co więcej, podczas rozgrywki da się też wyekwipować przedmioty wpływające na formę podopiecznego, które zdobywamy spełniając rozmaite warunki, oraz zgarniać doświadczenie otrzymywane za kolejne podboje (gra nalicza je po zakończeniu poziomu).

Głównym trybem rozgrywki jest tutaj Musou Mode, czyli innymi słowy kampania. Każda strona konfliktu (trzy królestwa) ma w nim swój własny wątek fabularny. Historia rozwija się wprawdzie w sposób liniowy, lecz w zależności od podjętych przez nas decyzji odblokować możemy inne bonusowe dobra. Gra oferuje też multiplayer dla dwóch osób.

Wersja Xtreme Legends, jak wspomniano, wprowadza kilka nowych elementów. Oprócz rzeczy mniej istotnych, jak nowe przedmioty (w tym bronie) i dwa stopnie trudności, są to też zupełnie nowe tryby. Mowa o Xtreme Mode, w którym bierzemy udział w losowo generowanych bitwach, Arena Challenge, czyli walkach jeden na jednego, oraz Legend Mode, gdzie czeka na przejście kilkadziesiąt wyzwań zaprojektowanych z myślą o wadach i zaletach tutejszych grywalnych postaci.

Wideo - Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper