The Mark of Kri

The Mark of Kri

7,6
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.5
PS2 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE San Diego Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
29.07.2002
Europa:
14.03.2003
Polska:
20.03.2003
Producent:
SCE San Diego Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
29.07.2002
Europa:
14.03.2003
Polska:
20.03.2003

The Mark of Kri - opis gry

The Mark of Kri to gra action-adventure, której świat inspirowany jest kulturą polinezyjską. Za produkcję odpowiada należące do Sony Computer Entertainment studio w San Diego. Tytuł ukazał się w Europie w 2003 roku na PlayStation 2.

Głównym bohaterem The Mark of Kri jest wielki (dosłownie i w przenośni) wojownik Rau Utu, a akcja toczy się w świecie inspirowanym klimatami kultury polinezyjskiej. Rau ma za zadanie odszukać sześć zwojów, które pozwolą zrzucić klątwę z kilku nieszczęśników. Nie brzmi to jak specjalnie długa misja, ale gra, jak na swój gatunek, oferuje solidną 10-12 godzinną porcję rozgrywki.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Mark of Kri może zmylić grającego. Po pierwsze, pomimo kreskówkowego stylu graficznego gra wypchana jest przemocą. Po drugie, gameplay to nie tylko radosna wyrzynka, ale także skradanie. Będą momenty, gdy będziemy musieli unikać spojrzeń przeciwników i eliminować ich po cichu.

W grze znajdzie się nawet trochę strategicznego planowania za sprawą Kuzo, ptaka, który towarzyszy Rau w jego zmaganiach. Kuzo może dostać się w wysoko położone miejsca i dać nam wskazówkę odnośnie tego, jak ustawieni są przeciwnicy. Może także, co samo się nasuwa, zgarnąć niedostępne dla głównego bohatera przedmioty i pomóc mu w pokonywaniu niektórych napotkanych przeszkód.

Produkcję wyróżnia też trochę sterowanie. Istotną rolę odgrywa lockowanie się na przeciwnikach. Maksymalnie może być ich trzech. Wówczas nad ich głowami pojawiają się symbole trzech przycisków Dual Shocka, co umożliwia odpalenie sekwencji ciosów posyłających ich do piachu. Ważny pozostaje przy tym blok znajdujący się pod R1, bowiem pójście na żywioł nie zawsze będzie najlepszą opcją (zwłaszcza przy najpotężniejszych oponentach).

The Mark of Kri mogło się pochwalić przyzwoitymi ocenami. Wyniki gry były na tyle dobre, że powstała jej kontynuacja - Rise of the Kasai. Cieszyła się ona jednak gorszą opinią, a poza tym nie wyszła poza Stany Zjednoczone.

Wideo - The Mark of Kri

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper