Jet Li: Rise to Honour

Jet Li: Rise to Honour

7,4
28 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
17.02.2004
Europa:
08.04.2004
Polska:
10.04.2004
Producent:
SCEA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
17.02.2004
Europa:
08.04.2004
Polska:
10.04.2004

Jet Li: Rise to Honour - opis gry

Jet Li: Rise to Honour to chodzona bijatyka wyprodukowana przez amerykański oddział Sony Computer Entertainment na PlayStation 2. W grze występuje znany aktor kina akcji Jet Li, który użyczył swojego wizerunku i głosu głównemu bohaterowi. Za choreografię walk odpowiadał Corey Yuen.

W Rise to Honour gracz wciela się w Kita Yuna (w tej roli właśnie Jet Li), policjanta z Hong Kongu, który działa pod przykrywką jako ochroniarz szefa mafii Chianga. Chiang rezygnuje po pewnym czasie z funkcji bossa grupy przestępczej mimo sprzeciwu towarzyszy, co w efekcie kończy się udanym zamachem na jego życie. Umierający gangster zleca jednak Kitowi jeszcze jedno zadanie - musi dostarczyć kopertę z poufnymi informacjami o przestępczym syndykacie do San Francisco, do jego córki Michelle.

 

Produkcja Sony wyraźnie czerpie z rozmaitych filmów akcji. Wybitnie filmowa jest prezentacja - w grze nie ma loadingów (nowe poziomy dogrywają się podczas scenek fabularnych), przejścia pomiędzy kolejnymi etapami odbywają się płynny sposób. Co więcej, akcje już zaliczone można powtarzać używając interfejsu przypominającego menu DVD - łącznie takich scen jest 63.

 

Filmowość jest również cechą rozgrywki. System walki w żadnym stopniu nie jest skomplikowany, pozwalając odpalać widowiskowe sekwencje ciosów poprzez samo wychylenie prawej gałki. Gracz używa ponadto przycisków L1/R1 do kontrowania ataków przeciwnika, a także od czasu do czasu wykorzystuje przedmioty znajdowane po drodze lub broń palną z nieograniczoną ilością amunicji. Podczas strzelanin charakter rozgrywki ulega pewnym zmianom, pozwalając Kitowi chować się za elementami otoczenia.

 

Ważną częścią gameplayu jest wskaźnik adrenaliny pod postacią paska, który nabijamy w trakcie potyczek. W zależności od sytuacji pozwala on odpalać potężne combosy lub spowalnia czas podczas strzelanin, przypominając wówczas bullet time zastosowany w serii Max Payne.

 

W grze nie brakuje easter eggów nawiązujących do filmów z Jetem Li.

Wideo - Jet Li: Rise to Honour

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper