Ridge Racer DS

Ridge Racer DS

5,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

DS 5.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NST
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
07.12.2004
Europa:
03.06.2005
Polska:
03.06.2005
Producent:
NST
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
07.12.2004
Europa:
03.06.2005
Polska:
03.06.2005

Ridge Racer DS - opis gry

Ridge Racer DS to gra wyścigowa wyprodukowana przez amerykański oddział Nintendo (Nintendo Software Technology) i wydana przez Namco na NDS-a. Tytuł był zmodyfikowaną wersją Ridge Racer 64 z Nintendo 64.

Ridge Racer DS to dość zwyczajna konwersja Ridge Racer 64, która względem oryginału została wzbogacona o kilka nowych elementów. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, produkcja NST została nieco dopieszczona i hula w stałych 30 klatkach na sekundę.

Wersja na NDS-a otrzymała pewną liczbę nowych samochodów względem pierwowzoru. Wszystkich jest łącznie ponad trzydzieści, przy czym zaznaczyć warto, że nie wszystkie dostępne są od razu. Resztę należy odblokować. Samochody, podobnie jak we wcześniejszych częściach serii, nie są modelami istniejącymi w rzeczywistości.

Gra posiada dość standardowe tryby zabawy. Najważniejszy jest Grand Prix, w którym czeka na nas łącznie dwadzieścia wyzwań. Model jazdy jest typowo zręcznościowy i nie sili się na zbytni realizm. By odnosić zwycięstwa (o co może być trudno), szczególnie ważne jest opanowanie driftów. Twórcy udostępnili trzy metody sterowania pozwalające nam grać przy użyciu przycisków lub ekranu dotykowego, na którym znajduje się kierownica (skorzystać możemy wówczas ze stylusa lub thumb strapa na palec). Wyścigi odbywają się w trzech miejscówkach po kilka tras każda.

Poza tym na uwagę zasługuje również tryb multiplayer, w którym rywalizować może maksymalnie sześć osób jednocześnie. Teoretycznie grać można w takiej sytuacji posiadając tylko jeden cartridge, lecz ilość dostępnej zawartości jest wówczas ograniczona.

Pomijając dodatki i standardowe atrakcje, warto dodać, iż z wersji na NDS-a wyleciał minigra bazująca na Galaga ‘88.

Wideo - Ridge Racer DS

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper