Race Driver: Create & Race

Race Driver: Create & Race

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firebrand Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.09.2007
Europa:
28.09.2007
Producent:
Firebrand Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.09.2007
Europa:
28.09.2007

Race Driver: Create & Race - opis gry

Race Driver: Create & Race to gra wyścigowa wyprodukowana przez szkockie studio Firebrand Games i wydana przez Codemasters. Tytuł ukazał się tylko na przenośnym NDS-ie.

Rozgrywka - Race Driver: Create & Race

Dalsza część tekstu pod wideo

DS-owy Race Driver to gra, której bliżej do arcade’owych racerów niż do tytułów silących się na realizm. Model jazdy w produkcji Firebrand pozwala na więcej szaleństw, ale nie oznacza to wcale, że nie powinniśmy uważać. Przede wszystkim twórcy zaimplementowali model zniszczeń, choć te nie są widoczne na samochodzie. Nieuważna jazda i obijanie się od ścian wpływa na pojazd. Np. może on zacząć samoczynnie zjeżdżać na bok.

Race Driver korzysta z najważniejszej funkcji przenośnej konsoli Nintendo, czyli z dwóch ekranów. Na górnym ekranie śledzimy właściwą rozgrywkę, a na dolnym mamy dostępną mapkę i podstawowe informacje. Grać można jednak tylko używając przycisków (sterowanie dotykiem dostępne jest tylko w menusach).

Gra posiada cztery głównie warianty rozgrywki. Ten najważniejszy to World Tour Mode, czyli swoista kariera, w której do rozegrania jest pewna liczba pucharów. Z czasem otrzymujemy punkty, za które kupujemy nowe części i odblokowujemy dodatkową zawartość. Oprócz tego dostępny jest również Pro Tour Mode (to samo co wyżej, ale na wyższym stopniu trudności i z manualną skrzynią biegów), Simulation (znajdziemy w nim szybki wyścig, time trial i jazdę na czas), edytor pozwalający tworzyć własne tory oraz multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Jeśli chodzi o liczby, twórcy przygotowali 32 trasy oraz 24 samochody (są to modele istniejące w rzeczywistości).

Wideo - Race Driver: Create & Race

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper