Mario Kart DS

Mario Kart DS

8,1
47 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.11.2005
Europa:
25.11.2005
Polska:
25.11.2005
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.11.2005
Europa:
25.11.2005
Polska:
25.11.2005

Mario Kart DS - opis gry

Mario Kart DS to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez Nintendo na NDS-a. Tytuł był piątą odsłoną popularnej serii i zarazem pierwszą, w której zaimplementowano funkcje sieciowe. Tak jak w poprzednich odsłonach, w rywalizacji udział biorą postacie z uniwersum Super Mario.

W Mario Kart DS wyścigi odbywają się z udziałem ośmiu zawodników, którzy walcząc o jak najlepszą pozycję używają power-upów porozmieszczanych na trasie. Gra korzysta z obu ekraników konsoli - na górnym obserwujemy właściwą rozgrywkę, na dolnym natomiast umieszczono mapę (z zaznaczonymi na niej m.in. przeszkodami), informacje o posiadanych przedmiotach oraz ranking.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra posiada pięć wariantów rozgrywki. Pierwszy to Grand Prix, główny tryb Mario Kart DS, w którym twórcy przygotowali osiem różnych pucharów. Zawody składają się z czterech wyścigów i w zależności od pozycji na mecie przyznawana jest nam pewna liczba punktów. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej w klasyfikacji generalnej. Po zakończeniu zawodów gra wystawia nam też ocenę. Dalej jest Time Trial, czyli żyłowanie czasów na wybranym torze (wszystkich jest 32, przy czym niektóre pochodzą z poprzednich części), Vs., czyli pojedyncze wyścigi (indywidualne lub zespołowe) oraz Battle Mode i Mission Mode. Battle Mode oferuje dwie opcje: Balloon Battle i Shine Runners. W tym pierwszym chodzi o przekłuwaniu balonów rywali. Jeśli stracimy wszystkie (zaczynamy z jednym, zgarnąć można maks. cztery), nasz podopieczny przemieni się w ducha, a jego rola ogranicza się wówczas do rozstawiania skrzynek z power-upami. W Shine Runners chodzi natomiast o zbieranie gwiazdkopodobnych istot Shine Sprites znanych z Super Mario Sunshine. Zawodnik, który uzbiera ich najmniej odpada po pewnych czasie z rywalizacji.

 

Ostatni tryb, Mission Mode, polega na realizowaniu rozmaitych wytycznych. Może to być odnalezieniu pewnej ilości monet albo atakowanie przeciwników. Wszystkich leveli jest tutaj siedem, a jeden level to osiem misji (po drodze czekają też bossowie). Po zaliczeniu zadania, tak w Grand Prix, jesteśmy oceniani.

 

Oprócz tego Mario Kart DS posiada oczywiście tryby wieloosobowe. W lokalnym multi ścigać może się maksymalnie osiem osób, w sieciowym - cztery. Battle Mode w internetowych potyczkach jest niedostępny.

Wideo - Mario Kart DS

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper