Asphalt Urban GT

Asphalt Urban GT

6,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gameloft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.11.2004
Europa:
11.03.2005
Producent:
Gameloft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.11.2004
Europa:
11.03.2005

Asphalt Urban GT - opis gry

Asphalt Urban GT to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez firmę Gameloft. Tytuł ukazał się pierwotnie na Nokii N-Gage, a później został przeniesiony także na NDS-a, gdzie był jedną z pierwszych gier wyścigowych.

Asphalt Urban GT traktuje o ulicznych wyścigach. Twórcy oddali do naszej dyspozycji różne licencjonowane modele samochodów, takie jak Lamborghini, Ford, Aston Martin, Shelby Cobra Concept, Chevrolet, Hummer, Jaguar czy Lotus. Każdy z nich ma oczywiście inne parametry. Rywalizacja odbywa się pod różnymi szerokościami geograficznymi - w Paryżu, Nowym Jorku, Bogocie, Miami, Las Vegas, Tokyo czy Czarnobylu. Sam model jazdy jest z kolei mocno zręcznościowy i premiuje zwłaszcza umiejętne driftowanie.

Gra posiada kilka wariantów zabawy. Pierwszy to Instant Play, czyli coś przypominającego szybki wyścig z innych gier wyścigowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji wybieramy pożądany samochód, tor oraz rodzaj rywalizacji, co pozwala nam szlifować umiejętności w różnych okolicznościach. Dalej jest Road Challenge, tryb, w którym uczestniczymy w serii kilku wyścigów (wygrana pozwala nam odblokować kolejne wyzwanie), Time Attack, jazda na czas na wybranym torze, Cop Chase, gdzie kierujemy radiowozem próbując łapać piratów drogowych, oraz Evolution Mode. Ten ostatni jest najważniejszy i jest czymś a’la kariera. W trakcie zabawy bierzemy udział w rozmaitych zawodach i zarabiamy pieniądze pozwalające odblokować dostęp do lepszych fur, bardziej wymagających wyzwań itd. Twórcy zaimplementowali nawet możliwość wirtualnego grzebania pod maską.

Asphalt Urban GT korzysta z dwóch ekranów konsoli. Na jednym śledzimy wyścig, natomiast na drugim mamy mapkę i garść podstawowych informacji. Produkcja Gameloft nie robi jednak specjalnego użytku z ekranu dotykowego (w odróżnieniu od chociażby Ridge Racer DS), umożliwiając w ten sposób tylko grzebanie w menusach.

Wideo - Asphalt Urban GT

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper