Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD

Ocena wg platformy:

NS 8.1
PC 8.5
PS4 8.3
XONE 8.2
PS3 8.5
X360 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
08.09.2011
Europa:
21.09.2011
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
08.09.2011
Europa:
21.09.2011

Resident Evil 4 HD - opis gry

Resident Evil 4 jest grą akcji z pogranicza horroru wyprodukowaną i wydaną przez Capcom we wrześniu 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Gra w 2014 roku trafiła również na komputery osobiste. RE 4 HD jest reedycją sześcioletniego tytułu, który wcześniej ukazał się m.in. na konsole GameCube’a, PlayStation 2 oraz Nintendo Wii. W 2016 roku tytuł zadebiutował na PlayStation 4 i Xbox One.

Od masakry w Raccoon City minęło sześć lat. Leon S. Kennedy pracuje teraz dla rządu Stanów Zjednoczonych. Jesienią 2004 zostaje wysłany do Hiszpanii z misją odnalezienia Ashley Graham - córki prezydenta, która została uprowadzona przez tajemniczą organizację Los Illuminados. W prowadzeniu śledztwa pomaga mu Ingrid Hunnigan - agentka rządu amerykańskiego zdalnie nadzorująca kroki Leona. Po dotarciu do hiszpańskiej wioski szybko okazuje się, że rutynowa misja przeradza się w piekło na ziemi. Równolegle z Leonem na miejscu pojawia się także Ada Wong (znana z RE 2) działająca z ramienia Albera Weskera. Celem jej misji jest zdobycie próbek pasożyta Las Plagas.

Pod względem rozgrywki Resident Evil 4 zrewolucjonizował serię RE, w wyniku czego otrzymujemy bardziej grę akcji ze straszącymi motywami aniżeli horror. Celownik broni Leona widzimy znad ramienia postaci, a w trakcie prowadzenia ognia i przeładowywania broni nie możemy się poruszać. Przeciwnicy zachowują się całkiem inteligentnie, próbując zajść bohaterów od tyłu, potrafią także forsować zabarykadowane drzwi i inne przeszkody. Po zakończeniu wątku fabularnego, gracz otrzymuje dostęp do trybu The Mercenaries, w którym strzelamy do przeciwników na mniejszych arenach celem uzyskania jak najwyższego wyniku punktowego.

W momencie premiery w 2005 „czwórka” była najlepiej wykonaną grą na konsole i pomimo upływu lat, wciąż prezentuje się bardzo dobrze. Resident Evil HD posiada wyższą rozdzielczość, tryb obrazu 16:9, a także obsługę trofeów/osiągnięć.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Resident Evil 4 HD

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper