Resident Evil Zero HD

Resident Evil Zero HD

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.9
PS4 8.0
XONE 8.1
PS3 7.7
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
22.01.2016
Europa:
22.01.2016
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
22.01.2016
Europa:
22.01.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Resident Evil Zero HD Remaster (PS4)
7.0
Recenzja: Resident Evil Zero HD Remaster (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Resident Evil Zero HD - opis gry

Resident Evil Zero HD to gra action-adventure w konwencji survival-horroru wyprodukowana i wydana przez Capcom na komputery oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Tytuł jest remasterem gry pierwotnie wydanej na GameCube’a (a później na Wii) wzbogaconym o nową zawartość.

Produkcja Capcom jest prequelem do wydarzeń z oryginalnego Resident Evil. 23 lipca 1998 roku siedmioosobowy oddział Bravo transportowany jest śmigłowcem w okolice miasta Raccoon. Celem wyprawy jest przeprowadzenie rozpoznania na obszarze Arklay. W wyniku usterki pilot zmuszony jest do awaryjnego lądowania. Uziemiona ekipa odnajduje zwłoki żołnierza z eskorty Billy’ego Coena - człowieka skazanego na śmierć za zamordowanie 23 cywili w pewnej afrykańskiej wiosce. Wykonująca swoje pierwsze zadanie z ramienia S.T.A.R.S Rebecca Chambers odnajduje pociąg pasażerski - cichy, spowity mrokiem i wypełniony zwłokami skażonymi wirusem T. Kobieta błyskawicznie wpada w tarapaty, z których nieoczekiwanie wyciąga ją Billy. Aby przeżyć, młodzi decydują się trzymać razem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Resident Evil Zero jest bardzo podobna do trzech klasycznych odsłon serii. Śledzimy zatem akcję z perspektywy trzeciej osoby, ale naszą postać oglądamy ze statycznych kamer. Taki zabieg budować ma klimat strachu i niepewności, gdyż nigdy do końca nie możemy być pewni, czy coś nie pojawi się zaraz przed nami. Zabawa w Zero dzieli się na dwa podstawowe elementy: rozwiązywanie wymyślnych zagadek logicznych oraz walkę z zombie i innymi mutantami. Do obrony używamy broni palnej oraz noża, choć często najroztropniejszym wyjściem jest wymijanie przeciwników. Deweloper wprowadził także kilka nowości. Graczowi nieustannie towarzyszy partner, można także przełączać się pomiędzy postaciami. Skrzynie, w których przechowujemy broń i inne przedmioty, w Zero nie „teleportują” już fantów do podobnych skrzyń - gracz musi pamiętać, w której zostawił swój ekwipunek. Jak w przypadku każdej kolejnej odsłony Resident Evil, na drodze gracza stają nowi przeciwnicy, w tym przypadku zmutowane zwierzęta.

Edycja HD, oprócz poprawionej oprawy audiowizualnej, wprowadza też kilka nowych atrakcji. Pierwsza to Easy Mode, czyli niższy stopień trudności dla tych, którzy nie mogą sobie poradzić z tym domyślnym. Druga to tryb Wesker Mode, w którym tytułowa postać staje się grywalna (zamiast Billy’ego). Wesker potrafi się szybciej poruszać i dysponuje specjalnymi umiejętnościami.

Wideo - Resident Evil Zero HD

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper