Resident Evil 5

Resident Evil 5

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.8
PS4 7.5
XONE 7.7
PS3 7.7
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.03.2009
Europa:
13.03.2009
Polska:
13.03.2009
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.03.2009
Europa:
13.03.2009
Polska:
13.03.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: Resident Evil 5 (PS4)
5.0
Recenzja: Resident Evil 5 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Resident Evil 5 - opis gry

Resident Evil 5 jest trzecioosobową strzelaniną z pogranicza horroru wydaną w 2009 roku na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Deweloperem i wydawcą gry jest japońska firma Capcom, która kazała czekać fanom serii aż cztery lata na kontynuację rewolucyjnego w swoim czasie Resident Evil 4. W 2016 roku tytuł zadebiutował na PlayStation 4 i Xbox One.

Głównymi bohaterami piątej numerycznej odsłony Resident Evil są Chris Redfield oraz Sheva Alomar, a akcja gry ma miejsce dziewięć lat po dramatycznych wydarzeniach z pierwszej części. Chris jest teraz członkiem BSAA - organizacji walczącej z bioterroryzmem na świecie. Bohater przybywa do małej wioski w Afryce, Kijuju, gdzie poznaje Shevę - członkinię afrykańskiej filii BSAA. Chwilę później dwójkę bohaterów zaczynają atakować czarnoskórzy mieszkańcy wioski, którzy zdają się być kontrolowani przez pasożyta podobnego do tego, z jakim miał do czynienia Leon Kennedy w Resident Evil 4. Wkrótce potem okazuje się, że za wszystkim stoi stary znajomy Redfielda, z którym łączą Chrisa osobiste porachunki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Resident Evil 5 niewiele zmienił się od części czwartej, zatem ponownie otrzymujemy bardziej grę akcji z pojedynczymi straszącymi motywami aniżeli horror. Podobnie jak w RE4 celownik widzimy znad ramienia postaci, a w trakcie prowadzenia ognia i przeładowywania broni nie możemy się poruszać. Przeciwnicy zachowują się w sposób inteligentny, próbując zajść bohaterów od tyłu, potrafią także forsować zabarykadowane drzwi i inne przeszkody. Największym novum w przypadku RE 5 jest gra w duecie z Shevą. Jeśli gramy samotnie, kontrolę nad kobietą przejmuje konsola, natomiast dwóch graczy może grać ze sobą przez Sieć, jak również na split-screenie. Po zakończeniu wątku fabularnego, gracz otrzymuje dostęp do trybu The Mercenaries, w którym strzelamy do przeciwników na mniejszych arenach celem uzyskania jak najwyższego wyniku punktowego.

Graficznie Resident Evil 5 prezentuje się bardzo dobrze, zachwycając efektami świetlnymi i dalekim horyzontem. Angielski dubbing wykonano na przyzwoitym poziomie, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada zespół aż pięciu japońskich kompozytorów.

Wideo - Resident Evil 5

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (113)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper