Professor Layton and the Curious Village

Professor Layton and the Curious Village

8,6
52 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2007
Europa:
07.11.2008
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2007
Europa:
07.11.2008

Professor Layton and the Curious Village - opis gry

Professor Layton and the Curious Village jest grą przygodowo-logiczną wyprodukowaną przez japońskie studio Level-5 i wydaną przez firmę Nintendo w listopadzie 2008 roku wyłącznie na konsolę przenośną DS. Curious Village jest pierwszym tytułem z serii Professor Layton.

Produkcja Level-5 rozpoczyna się animacją przedstawiająca dżentelmena w kapeluszu i młodego chłopca zmierzających pokracznym autkiem do miasteczka St. Mystere. Dżentelmenem tym jest tytułowy profesor Layton, a chłopiec to jego asystent - Luke. Jadą na wezwanie lady Dahlii, wdowy po lokalnym bogaczu, baronie Reinholdzie. Testament barona wspomina o skarbie zwanym Złotym Jabłkiem. Profesor i Luke mają odnaleźć skarb, jednak po przybyciu na miejsce przeróżne tajemnicze wydarzenia zaczynają odciągać ich od śledztwa. W domu wdowy zostaje popełnione morderstwo, pojawia się niechętny Laytonowi inspektor policji, w miasteczku dochodzi do tajemniczych zaginięć. Ze wszystkim wydaje się mieć związek złowroga budowla górująca nad St. Mystere - olbrzymia wieża, z której od czasu do czasu dochodzą jakieś przerażające odgłosy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Zadaniem gracza jest wędrowanie po miasteczku, zdobywanie informacji mogących przybliżyć go do odnalezienia Złotego Jabłka i rozwiązania innych tajemnic. Mieszkańcy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą, ale jeszcze chętniej zadają zagadki. Niektóre z nich rozwiązać można dla własnej satysfakcji, poradzenie sobie z innymi wymagane jest do popchnięcia naprzód fabuły. Japoński deweloper przygotował sto trzydzieści pięć łamigłówek, w tym zagadki logiczne, matematyczne, rysunkowe, skojarzeniowe, wymagające przelewania, przesypywania, układania, rysowania itd. Do każdej można wykupić maksymalnie trzy podpowiedzi płacąc za nie znajdowanymi w trakcie eksploracji monetami. W przypadku powodzenia gracz zdobywa punkty. Każda wyceniona jest według poziomu trudności. Rozwiązując niektóre z zagadek od postaci je zadających gracz otrzymuje w prezencie rożne gadżety. fragmenty obrazu oraz meble. Można z nich z czasem zmontować mechanicznego psa, który biega po ekranie, wskazując graczowi miejsca ukrycia monet.

 

Oprawa graficzna w Professor Layton and the Curious Village stoi na wysokim poziomie. Przerywniki filmowe wyglądają jak żywcem wyjęte z wysokobudżetowego filmu anime, wszystko narysowane jest lekką kreską, a bohaterowie są nieco karykaturalni. Obrazu całości dopełnia ścieżka dźwiękowa autorstwa Tomohito Nishiury.

Wideo - Professor Layton and the Curious Village

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper