Professor Layton and the Lost Future

Professor Layton and the Lost Future

8,4
29 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.4
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
27.11.2008
Europa:
22.10.2010
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
27.11.2008
Europa:
22.10.2010

Professor Layton and the Lost Future - opis gry

Professor Layton and the Lost Future jest grą przygodowo-logiczną wyprodukowaną przez japońskie studio Level-5 i wydaną przez firmę Nintendo w październiku 2010 roku wyłącznie na konsolę przenośną DS. Lost Future jest trzecią odsłoną serii Professor Layton. Jego edycja HD ukazała się po latach także na urządzeniach przenośnych.

Główni bohaterowie, profesor Layton oraz jego młody uczeń Luke, przeniesieni zostają w przyszłość, do nie do końca przyjaznego miejsca, którym za dziesięć lat ma stać się ich rodzinny Londyn. Jakie są przyczyny tych niekorzystnych zmian, kim są wszechobecni smutni panowie w ciemnych okularach i ciemnych płaszczach, oraz dlaczego mieszkańcy z lękiem reagują na widok tytułowego kapelusznika? Odpowiedź na te i szereg innych, nie mniej intrygujących pytań, daje podzielona na kilkanaście rozdziałów, skomplikowana opowieść. Ważniejsza od samej fabuły jest wyjątkowa atmosfera, zaczerpnięta po części z animacji studia Ghibli, po części ze steampunkowych opowieści. Professor Layton and the Lost Future bazuje na tych samych pomysłach co oryginał - zmieniła się tylko historia, a deweloper zaimplementował nowe zagadki do rozwiązania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Lost Future w porównaniu do poprzednich odsłon serii nie zmieniło się prawie wcale. Aby popchnąć akcję do przodu nie musimy, analizować rozbudowanych dialogów ani gromadzić dużej ilości przedmiotów - motorem napędowym są tradycyjnie pojawiające się na każdym kroku zagadki logiczne, czasem starannie wplecione w fabułę, czasem podsuwane zupełnie znienacka. Łamigłówki są w lwiej części zróżnicowane, wszystkie wymagają ruszenia głową, a czasami są na tyle trudne, że musimy skorzystać z podpowiedzi, za które płaci się znajdowanymi podczas eksploracji monetami. Nowością jest tzw. super-podpowiedź - jeśli zadanie okaże się dla nas zbyt trudne, wówczas gra wyjaśnia, jak do nich podejść, choć nigdy nie podaje gotowej odpowiedzi. Dodatkową atrakcją w Lost Future są trzy absorbujące minigry logiczne, których części składowe gromadzimy podczas przechodzenia wątku fabularnego.

Oprawa graficzna w Professor Layton and the Lost Future stoi na wysokim poziomie. Tła ponownie narysowano ręcznie, a następnie wklejono w nie wizerunki postaci o urzekającym designie. Obrazu całości dopełnia ścieżka dźwiękowa autorstwa Tomohito Nishiury.

Wideo - Professor Layton and the Lost Future

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper