Professor Layton and Pandora's Box

Professor Layton and Pandora's Box

8,3
38 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
29.11.2007
Europa:
25.09.2009
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
29.11.2007
Europa:
25.09.2009

Professor Layton and Pandora's Box - opis gry

Professor Layton and the Pandora’s Box jest grą przygodowo-logiczną wyprodukowaną przez japońskie studio Level-5 i wydaną przez firmę Nintendo we wrześniu 2009 roku wyłącznie na konsolę przenośną DS.

W Professor Layton and the Pandora’s Box ponownie wcielamy się w tytułowego profesora Laytona, który pewnego dnia odnajduje swojego dobrego znajomego martwego. Interesował się on wcześniej tytułową Puszką Pandory, która według plotek zabijała każdego, kto ją otworzył. Problem polega jednak na tym, że obok ciała ofiary nie znaleziono puszki, nie wiadomo więc czy ktoś inny nie maczał w tym palców. Layton wraz ze swoim asystentem, młodym chłopcem o imieniu Luke, rusza za tropem tajemniczego artefaktu, chcąc wyjaśnić całą tajemnicę kryjącą się za tymi wydarzeniami. Podobnie jak miało to miejsce w wydanym rok wcześniej oryginale, zadaniem gracza jest wędrowanie po rozmaitych lokacjach i zdobywanie informacji mogących przybliżyć protagonistę do odnalezienia Puszki Pandory i rozwiązania wszystkich tajemnic.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz przemieszcza się przełączając pomiędzy statycznymi obrazkami, dzięki czemu towarzyszy mu wrażenie obserwowania akcji z oczu głównego bohatera, z ewentualnymi ruchomymi elementami w tle. Przygodówkowa część gry sprowadza się do przeszukiwania kolejnych pomieszczeń poprzez stukanie stylusem w poszczególne elementy otoczenia. Akcja popychana jest do przodu, gdy znaleziony zostanie w ten sposób wymagany przedmiot, bądź zagadana zostanie odpowiednia osoba. Podobnie jak w poprzedniej części, wykonywane przez Gracza akcje przenoszą go do oddzielnego ekranu, gdzie musi zmierzyć się z jakąś łamigłówką. W Professor Layton and the Pandora’s Box znalazło się ich łącznie ok. sto pięćdziesiąt i choć wszystkich nie trzeba rozwiązywać, to do zaliczenia głównego wątku niezbędne jest prawidłowe rozwiązanie większości. Łamigłówki dotyczą różnych dziedzin, choć niemal wszystkie są tak samo pomysłowe. Sequel bazuje tak naprawdę na tych samych patentach co oryginał - zmieniła się tylko historia.

 

Oprawa graficzna w Professor Layton and the Pandora’s Box to ponownie ręcznie rysowane tła z wklejonymi wizerunkami postaci o urzekającym designie. Pozytywnie zaskakuje angielski dubbing, a muzyka Tomohito Nishiury podkreśla specyficzny klimat gry Level-5.

Wideo - Professor Layton and Pandora's Box

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper