Pokemon Ruby/Sapphire

Pokemon Ruby/Sapphire

8,6
52 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
36 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2002
Europa:
25.07.2003
Polska:
13.08.2003
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
36 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2002
Europa:
25.07.2003
Polska:
13.08.2003

Pokemon Ruby/Sapphire - opis gry

Pokemon Ruby/Sapphire to japoński eRPeG wyprodukowany przez studio Game Freak i wydany przez Nintendo na konsolę Game Boy Advance. Tytuł był trzecią częścią serii i najlepiej sprzedającą się grą na handheldzie Nintendo. Jego remake pojawił się na 3DS-ie jako Pokemon Omega Ruby/Alpha Sapphire.

Ruby/Sapphire zabiera nas do kolejnego regionu w świecie Pokemonów - tym razem jest to Hoenn. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy swoją postać (chłopaka bądź dziewczynę), której zadanie będzie polegało generalnie na dwóch rzeczach: zapełnieniu Pokedexa wszystkimi ‘kieszonkowymi potworami’ i wspinaniu się po szczeblach kariery ich trenera.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka nie uległa większym zmianom w stosunku do dwóch poprzednich odsłon i nadal przypomina klasycznego jRPG-a. Grę można podzielić na dwie części: eksplorację i walkę. W tym pierwszym przypadku podróżujemy po świecie i wchodzimy w interakcję z różnymi napotykanymi postaciami szukając nowych pokemonów. Gdy już na takowego natrafimy, dochodzi do starcia. Wystawiamy wówczas naszych podopiecznych i staramy się tak obić rywala, by go wystarczająco osłabić. Następnie używamy pokeballa licząc, że proces werbunku zakończy się sukcesem. Walki odbywają się w systemie turowym, a za wygraną otrzymujemy punkty doświadczenia pozwalające rozwijać posiadane pokemony.

 

Największą zmianą w stosunku do poprzednich części jest możliwość wystawienia do walk dwóch pokemonów jednocześnie oraz dodanie zdolności pasywnych nazywanych tutaj 'wrodzonymi'. Dodano też nowy parametr (Condition).

 

Ruby/Sapphire korzysta z przystawki e-Reader, specjalnego czytnika kart stworzonego z myślą o GBA, oraz umożliwia transfer danych z grami wydanymi na GameCube’a (Pokemon Colosseum, Pokemon XD: Gale of Darkness i Pokemon Box).

Wideo - Pokemon Ruby/Sapphire

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper