Pokemon Emerald

Pokemon Emerald

8,5
20 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
75 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2004
Europa:
21.10.2005
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
75 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2004
Europa:
21.10.2005

Pokemon Emerald - opis gry

Pokemon Emerald to gra RPG stworzona przez japońskie studio Game Freak i wydana w Japonii w 2004 roku przez Nintendo na konsolę przenośną Game Boy Advance. Rok później gra ukazała się w Ameryce Północnej i Europie. Jest to ulepszona wersja gier Pokemon Ruby/Sapphire.

Pokemon Emerald należy do trzeciej generacji gier z serii Pokemon. Tak jak w każdej części serii gracz wciela się w młodego trenera stworków zwanych Pokemonami, a jego celem jest zostanie Mistrzem Pokemonów oraz ewentualnie zebranie wszystkich z nich. Tak jak w częściach Ruby i Sapphire, graczowi przyjdzie przemierzać region Hoenn, łapiąc Pokemony trzeciej generacji na czele z Treeco, Torchicem i Mudkipem, które są Pokemonami startowymi. Na drodze bohatera stają jednak tajemnicze organizacje przestępcze Team Magma i Team Aqua, które rywalizują ze sobą starając się obudzić potężne legendarne Pokemony. Młody trener musi więc dodatkowo zapobiec ich niecnym planom.

Pokemon Emerald różni się od swoich pierwowzorów w sposób kosmetyczny. Oprócz drobnych zmian fabularnych oscylujących wokół legendarnych Pokemonów, twórcy wprowadzili szereg małych zmian w mechanice gry, często niemal niewykrywalnych przez mniej wnikliwych graczy. Oprócz tego w grze delikatnie poprawiono grafikę.

Wideo - Pokemon Emerald

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper