Pokemon Gold/Silver

Pokemon Gold/Silver

9,0
55 oceny

Ocena wg platformy:

GBC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.11.1999
Europa:
06.04.2001
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.11.1999
Europa:
06.04.2001

Pokemon Gold/Silver - opis gry

Pokemon Gold/Silver to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo na Game Boy Color. Była to druga odsłona niezwykle popularnej serii Pokemon, której pierwsza część ukazała się jeszcze na pierwszym Game Boyu.

Akcja Pokemon Gold/Silver rozgrywa się w tym samym uniwersum co poprzednik, jednak gra opowiada historię zupełnie innego bohatera mieszkającego w zupełnie innym regionie. Wcześniej było to Kanto, teraz inspirowane japońskimi regionami Kansai i Tokai Johto. Wcielamy się tutaj w początkującego trenera tzw. pokemonów, stworzeń zamieszkujących to fikcyjne uniwersum, który próbuje zostać miejscowym mistrzem.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Seria Pokemon jest na pozór dość zwyczajnym japońskim eRPeGiem. Główny bohater podróżuje po całym regionie Johto odwiedzając przeróżne miejscówki, wchodzi w interakcję z napotykanymi NPC-ami oraz walczy. Po napotkaniu pokemona możemy go skaptować. Sposób jest jeden - najpierw stworek musi zostać osłabiony, a gdy będzie osłabiony wystarczająco musimy go złapać w pokeballa. Z czasem nasi podopieczni zdobywają więcej doświadczenia, a to pozwala rozwijać ich zdolności. Gra stawia przed nami dwa główne cele - wygranie mistrzostw i zgromadzenie wszystkich 251 pokestworków.

 

Pokemon Gold/Silver wprowadza kilka nowych rozwiązań do formuły serii. Prawdopodobnie najważniejsze z nich to czas płynący w czasie rzeczywistym. W grze wiele eventów lub pokemonów pojawia się tylko w konkretnych terminach/porach dnia. Inne nowości to nowe rodzaje przedmiotów. Znajdziemy tu takie, którymi mogą się posługiwać pokemony, oraz kilka typów pokeballi ułatwiających schwytanie pokemona w pewnych okolicznościach.

 

Wszystkich pokemonów jest, jak wspomnieliśmy, 251, czyli o sto więcej niż w poprzedniej części. W Gold/Silver niemal wszystkie możemy łączyć w pary (oprócz tych legendarnych), co owocuje narodzinami potomstwa, które dziedziczy parametry i umiejętności po swoich rodzicach.

Wideo - Pokemon Gold/Silver

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper