Pokemon XD: Gale of Darkness

Pokemon XD: Gale of Darkness

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

GC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Genius Sonority
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.08.2005
Europa:
18.11.2005
Producent:
Genius Sonority
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.08.2005
Europa:
18.11.2005

Pokemon XD: Gale of Darkness - opis gry

Pokemon XD: Gale of Darkness to gra RPG wyprodukowana przez japońskie studio Genius Sonority i wydana przez Nintendo na GameCube’a. Tytuł był następcą Pokemon Colosseum również wydanego na czwartej stacjonarnej konsoli firmy z Kyoto.

Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Pokemon Colosseum. Wcielamy się tutaj w chłopaka (domyśle nazwanego Michael), którego zadaniem będzie znaleźć ponad osiemdziesiąt tzw. shadow pokemonów, pokemonów, które posiadają “sztucznie zamknięte serca” i które wykorzystywane są w niecnych celach przez pewną przestępczą organizację.

 

W trakcie rozgrywki podróżujemy po trójwymiarowym świecie próbując odnaleźć w sumie 83 pokemony (ostatni dostępny wymaga jednak złapania całej reszty). W odróżnieniu od głównych części serii, Gale of Darkness posiada bardziej rozbudowaną fabułę, a co z tym idzie więcej postaci, jakie spotykamy na naszej drodze.

 

Po złapaniu shadow pokemona, czyli po wygraniu z nim walki, możemy go ‘oczyścić’ na dwa sposoby: zostawić w specjalne do tego celu stworzonym miejscu lub umieścić go w swojej ekipie. I jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady oraz zalety. Proces oczyszczania przeprowadzany w specjalnej komnacie (purication chamber) pozwala uratować więcej niż jednego pokemona jednocześnie, natomiast uczestnictwo w pojedynkach daje możliwość zgarnięcia dodatkowych punktów doświadczenia.

 

Nowych podopiecznych można też zdobywać w inny sposób. W grze znajdziemy trzy miejsca (poke spoty), w których pojawiają się dzikie pokemony, jeśli zostawimy dla nich przekąskę. Po ich złapaniu można je wymienić na jakiś rzadki okaz.

 

Oprócz tego gra oferuje również sto wyzwań dostępnych w Mt. Battle, multiplayer dla czterech osób oraz możliwość wymiany danych między GC i Game Boy Advance.

Wideo - Pokemon XD: Gale of Darkness

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper