Pokemon Black and White 2

Pokemon Black and White 2

8,4
36 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
62.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.06.2012
Europa:
12.10.2012
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
62.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.06.2012
Europa:
12.10.2012

Pokemon Black and White 2 - opis gry

Sprzedaż Pokemon Black and White okazała się rekordowa dla Nintendo. W marcu 2012 roku japońska firma podawała, że na całym globie rozeszło się 14,7 mln ezgemplarzy z tymi tytułami. Nintendo postanowiło już wcześniej kuć żelazo póki gorące. W październiku 2012 roku do premiery na rynku gotowe było Pokemon Black Version 2 oraz Pokemon White Version 2. Gry ponownie zostały wydane tylko na Nintendo DS.

Pokemon White 2 oraz Black 2 stanowią pierwszy przypadek w serii bezpośrednich sequeli poprzednich odsłon. W tytule spotkamy m.in. członków znajomego Team Plasma oraz wiele innych bohaterów, które wprowadził Pokemon White i Black (akcja rozgrywa się dwa lata po zakończeniu z pierwszej części gry). Przygoda w sequelu rozpoczyna się w nowym mieście Aspertia, gdzie postać gracza otrzymuje swojego pierwszego kieszonkowego potworka. Podobnie jak w poprzednich grach w serii protagonista podróżować będzie między różnymi osadami w regionie w celu ścierania się z przywódcami centrów treningu kieszonkowych potworków. Naszym zadaniem jest zdobycie ośmiu odznak z tych placówek, a w ostatecznym rozrachunku wyzwanie na pojedynek elitarnych zawodników z Ligii Pokemonów.

Tytuł wykorzystuje większość opracowanych modeli graficznych na potrzeby wersji Black i White. Deweloperzy z Game Freak dodali kilka nowych lokacji na zachodniej stronie regionu Unova. Trzeba jednak zaznaczyć, że większość z miejscówek, które można zwiedzić w Black Version 2 i White Version 2 to znajome już lokacje. System walki jest również identyczny. Deweloperzy dodali za to nowe kieszonkowe potworki, co sprawiło, że ilość Pokemonów w grze podskoczyła aż do 300 egzemplarzy (powróciły też stwory znane z początków serii takie jak Psyduck, Metagross czy Riolu). Tak jak poprzednio obie edycje gry (Black i White) różnią się siebie nieznacznie (przede wszystkim małą grupką innych Pokemonów, które można zwerbować tylko w przypadku wybranej wersji tej produkcji).

Pokemon Black Version 2 i White Version 2 nie zostało już tak ciepło przyjęte przez recenzentów, jak poprzednie odsłony serii. Wielu dziennikarzy zarzucało Nintendo, że odcina kupony, serwując ponownie bardzo podobną zawartość, kasując przy tym pełną cenę, jak za kompletnie nowy produkt.

Wideo - Pokemon Black and White 2

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper