Pokemon Black and White

Pokemon Black and White

8,2
68 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
61 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
18.09.2010
Europa:
04.03.2011
Polska:
04.03.2011
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
61 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
18.09.2010
Europa:
04.03.2011
Polska:
04.03.2011

Pokemon Black and White - opis gry

Pokémon Black Version oraz White Version zostały wydane na rynku europejskim w marcu 2011 roku na Nintendo DS. Za deweloping odpowiadało Game Freak. Podobnie jak w poprzednich grach z serii scenariusz gry skupia się na postaci młodego trenera Pokemonów. Protagonista, oprócz ćwiczenia i łapania kolejnych kieszonkowych potworków, walczyć będzie z przestępcami nazywającymi się Team Plasma.

Game Freak starało się wprowadzić kilka świeżych motywów do serii. Pokemon White i Black wprowadza 150 całkowicie nowych Pokemonów, które można złapać w trakcie rozgrywki. Innymi nowinkami, które napotykamy w gameplayu są zmienne pory roku oraz usprawniona oprawa wizualna w porównaniu ze starszymi odsłonami serii (największe zmiany dotyczą wizerunków kieszonkowych stworów w trakcie walk - tym razem są one animowane w trakcie starć).

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Trzeba jednak podkreślić, że zręby gameplayowe są w Pokemon White i Black identyczne, jak w poprzednich odsłonach serii. Istotą gry jest złapanie jak największej ilości Pokemonów i jak najlepsze ich wytrenowanie podczas prostych, turowych walk. W trakcie rozgrywki gracz będzie uczestniczył w coraz bardziej wymagających turniejach, w trakcie których zmierzy się z innymi trenerami kieszonkowych potworków. Obie wersje gry działają od siebie niezależnie. Gameplay jest identyczny w obu wersjach - różnica polega na uwzględnieniu kilku unikalnych Pokemonów w Black Version oraz w White Version. Gracze mogą się jednak wymieniać złapanymi potworkami w przypadku obu wersji.

Pokemon Black oraz White zjednały sobie dużą przychylność recenzentów, którzy chwalili te produkcje za ulepszoną grafikę i nowości wprowadzone do formuły gameplayu (przede wszystkim 150 nowych Pokemonów). Tytuł sprzedał się znakomicie - na całym świecie do marca 2012 rozeszło się prawie 15 milionów kopii gry (dane pochodzą z raportu finansowego Nintendo). W samej Japonii gra sprzedała się w ilości prawie 5 milionów egzemplarzy. Tak spektakularny wynik zachęcił Nintendo do stworzenia kolejnej odsłony serii pod tytułem Black Version 2 i White Version 2. Tytuły te bazowały bezpośrednio na silniku graficznym i wypracowanych modelach Pokemonów.

Wideo - Pokemon Black and White

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper