Plantera

Plantera

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
Wii U -
PS Vita -
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
VaragtP Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja
Premiery
Świat:
28.01.2016
Europa:
28.01.2016
Producent:
VaragtP Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja
Premiery
Świat:
28.01.2016
Europa:
28.01.2016

Plantera - opis gry

Plantera to symulator, w którym rozgrywka polega na zarządzaniu własnym wirtualnym ogrodem. Za jego produkcję odpowiadało studio VaragtP. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation Vita, Nintendo 3DS, Nintendo Wii U oraz Nintendo Switch (z podtytułem Deluxe).

Plantera to gra bardziej relaksacyjna. Jak wspomniano na wstępie, produkcja VaragtP pozwala nam stworzenie i zarządzanie wirtualnym ogrodem. Zaczynamy skromnie np. od pojedynczych warzyw, ale z czasem możemy posadzić inne rośliny, a także wypełnić ogród rozmaitymi zwierzętami. To, co się w nim urodzi, można sprzedawać, a za zarobione pieniądze kupować nowe rzeczy. Po rozpoczęciu zabawy trafiamy od razu na ‘głęboką wodę’, a gra nie marnuje czasu na wprowadzanie nas w rozgrywkę. Innymi słowy, nie ma tu tutoriali i wszystkiego musimy nauczyć się sami (co jednak nie powinno być trudne).

Gra nie jest kompletnie pozbawiona wytycznych. Nasze zadanie sprowadza się do zarabiania pieniędzy, dzięki czemu wbijamy na wyższy level. Wyższy level z kolei odblokowuje nowe przedmioty oraz zwiększa ich wartość, dzięki czemu przy sprzedaży możemy wyciągać lepsze sumy. Kupować można pięć rodzajów ‘przedmiotów’: warzywa, krzaki, drzewa, zwierzęta oraz rzeczy z kategorii “special”. Pośród tych ostatnich znaleźć możemy chociażby psa, którego zadaniem jest odstraszanie atakujących ogród szkodników. Te, swoją drogą, mogą zaatakować z każdej strony: prawej, lewej, z powietrza lub wyłażąc spod ziemi.

Za pieniądze możemy też wynająć “Helperów”, niebieskie stworzenia o okrągłych kształtach, które, jak sama ich nazwa wskazuje, mogą nam pomagać w zarządzaniu ogrodem, wykonując szereg mniej lub bardziej żmudnych zajęć.

Wideo - Plantera

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper