Stardew Valley

Stardew Valley

8,7
68 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.2
PC 9.2
PS4 8.7
XONE 7.5
Mobile 9.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Concerned Ape
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Śr. czas:
85.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.02.2016
Europa:
26.02.2016
Producent:
Concerned Ape
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Śr. czas:
85.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.02.2016
Europa:
26.02.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Stardew Valley (PS4)
9.0
Recenzja: Stardew Valley (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Stardew Valley - opis gry

Stardew Valley to gra łącząca cechy RPG-a i zarządzania farmą inspirowana serią Harvest Moon. Za jej produkcję odpowiadało niezależne studio ConcernedApe, a za wydanie Chucklefish Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych i Xboksie One. 

Punkt wyjścia jest podobny jak w przypadku serii Harvest Moon. Na początku tworzymy naszą postać, która otrzymuje w spadku kawałek ziemi do obrobienia (z małym domkiem) leżący w tytułowej dolinie. Farma początkowo jest bardzo zapuszczona, ale tu właśnie do akcji wkraczamy my. Musimy doprowadzić ją do przyzwoitego stanu a następnie zacząć zarabiać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zarządzanie farmą jest oczywiście główną atrakcją gry, ale to nie jedyne co ma do zaoferowania Stardew Valley. Podobnie jak w Harvest Moon czas możemy spędzać robiąc także wiele innych rzeczy. Oprócz naszej farmy świat składa się z innych lokacji. Miasto dla przykładu zamieszkują różni NPC, z którymi można wchodzić w relacje. Ich kulminacją może być ślub. W takiej sytuacji otrzymujemy dodatkową parę rąk pomocy na farmie. Poza tym nasza postać jest też w stanie odwiedzać jaskinie zawierające generowane proceduralnie pomieszczenia pełne różnych użytecznych rzeczy (minerałów), ale i potworów. Inne czynności zasługujące na wzmiankę to łowienie ryb, gotowanie czy wykonywanie zadań dla mieszkańców miasta, np. znalezienia wskazanych przez kogoś przedmiotów, za co otrzymujemy dodatkową kasę.

Angażując się w te czynności musimy mieć na względzie siły naszej postaci. Od czasu do czasu potrzebuje ona bowiem odpoczynku. W Stardew Valley nie ma jednak żadnych ograniczeń czasowych na wyprowadzenie farmy na prostą. Rok składa się tutaj z nie dwunastu, lecz czterech miesięcy liczących po 28 dni.

Gra oferowała też multiplayer, ale nie był on dostępny na premierę. W trybie tym cztery osoby mogły wspólnie zarządzać farmą.

Wideo - Stardew Valley

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper