Slime Rancher

Slime Rancher

7,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 7.5
XONE 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monomi Park
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulacja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
01.08.2017
Europa:
01.08.2017
Producent:
Monomi Park
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulacja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
01.08.2017
Europa:
01.08.2017

Slime Rancher - opis gry

Slime Rancher to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez studio Monomi Park. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a w dalszej kolejności trafił na konsole PlayStation 4, Switch i Xbox One.

Fabuła - Slime Rancher

Produkcja studia Monomi Park pozwala nam się wcielić w Beatrix LeBeau, ranczerkę przyszłości, która opuszcza wygodne ziemskie pielesze i trafia na daleką planetę, gdzie jej zadaniem staje się założenia farmy slime’ów, glutopodobnych stworzeń zamieszkujących ten akurat zakątek wszechświata. Gra posiada fabułę, lecz do jej opowiedzenia używa się minimalistycznych środków, np. maili, które przeglądamy między wypełnianiem kolejnych obowiązków.

Rozgrywka - Slime Rancher

Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do dwóch czynności: rozbudowywania farmy i eskapad pozwalających pozyskiwać nowe materiały oraz slime’y. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co stanowi sporą różnicę w porównaniu z innymi podobnymi grami, jak seria Harvest Moon chociażby. Beatrix ma do dyspozycji specjalną broń, czyli Vacpak. Działa on trochę jak odkurzacz, wchłaniając to, co nas interesuje. Co warto wszak dodać, liczba wolnych slotów jest ograniczona, dlatego musimy się dobrze zastanowić, co zabrać do bazy, a co zostawić (Vacpak można jednak modyfikować).

Jeśli chodzi o farmę, to zaczynamy skromnie, dysponując ledwie kilkoma spłachetkami ziemi. Z czasem ulega to jednak zmianie. Budujemy klatki oraz inne przybytki, silosy do magazynowania tego i owego, ogrody zapewniające żywność, piece do spalania śmieci i różne inne obiekty, które z czasem można upgrade’ować za pieniądze. Dodać również należy, że różnym gatunkom slime’ów należy zapewnić stosowne do ich potrzeb warunki, np. tym wodnym należy wykopać staw. Wszystkich gatunków jest ponad sto.

Poza głównym wariantem rozgrywki Slime Rancher oferuje także tryb Rush, w którym próbujemy uciułać jak najwięcej pieniędzy na przestrzeni kilku dni (w grze zaimplementowano zmienne pory dnia).

Wideo - Slime Rancher

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper