Story of Seasons: Trio of Towns

Story of Seasons: Trio of Towns

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous AQL
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Symulacja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.06.2016
Europa:
13.10.2017
Producent:
Marvelous AQL
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Symulacja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.06.2016
Europa:
13.10.2017

Story of Seasons: Trio of Towns - opis gry

Story of Seasons: Trio of Towns to gra z gatunku tzw. symulatorów życia, w której istotną częścią rozgrywki jest zarządzania farmą. Za jej produkcję odpowiadało Marvelous, a za wydanie w Europie Nintendo. Tytuł ukazał się tylko na konsoli Nintendo 3DS.

Produkcja Marvelous to de facto kolejna odsłona serii Harvest Moon (Marvelous, które straciło prawa do nazwy, było zmuszone zmienić tytuł). Założenia są bardzo podobne jak w poprzednich odsłonach. Trio of Towns pozwala nam się wcielić w młodzieńca, który marzy o zostaniu farmerem. Choć jego rodzice mają początkowo na ten temat odmienne zdanie, chłopak przenosi się na prowincję, do niewielkiej mieściny Westown, gdzie jego wujek Frank ma go nauczyć nowego fachu.

Główne założenia rozgrywki nie uległy oczywiście zmianie. Zabawa kręci się wokół dwóch najważniejszych czynności: uprawianiu farmy i nawiązywaniu relacji z innymi. Z tym drugim wiąże się największe novum. W Trio of Towns, jak sama nazwa wskazuje, mamy tym razem do czynienia z trzema miastami. Oprócz wspomnianego Westown zawitać możemy również do Lulukoko i Tsuyukusy. Każde z tych miejsc ma inny charakter, kulturę, mieszkańców itd. Wraz z postępami wszystkie te miejscowości możemy także ‘ulepszać’, co czynimy wchodząc w interakcję z NPC-ami.

By podnieść poziom naszych związków z danym miastem wykonujemy różne czynności: dostarczamy plony pochodzące z własnych upraw, wykonujemy dorywcze prace czy -- po prostu -- dbamy o dobre kontakty. Gdy Town Link Rank wzrasta, wiąże się to z korzyściami: ludzie są do nas przyjaźniej nastawieni, powstają nowe sklepy, zwiększa się asortyment. Te i inne postępy sprawiają także, że zyskujemy możliwość rozbudowywania własnych włości. Należy jednak mieć na względzie wskaźnik staminy/wytrzymałości - nasza postać nie jest w stanie pracować bez końca, czasami powinna też odpocząć.

W grze pojawia się oczywiście możliwość wzięcia ślubu. Oprócz tego możemy też przygarnąć jakieś zwierzę (koty, psy, ale i nie tylko). Dzięki funkcji StreetPass mogą one później ‘odwiedzać’ innych graczy i wracać od nich z rozmaitymi przedmiotami. 

Wideo - Story of Seasons: Trio of Towns

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper