Return to PopoloCrois: A Story of Seasons Fairytale

Return to PopoloCrois: A Story of Seasons Fairytale

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
30.06.2015
Europa:
18.02.2016
Producent:
Marvelous
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
30.06.2015
Europa:
18.02.2016

Return to PopoloCrois: A Story of Seasons Fairytale - opis gry

Return to PopoloCrois: A Story of Seasons Fairytale to japońska gra RPG z elementami zarządzania farmą przywodzących na myśl serię Harvest Moon, która ukazała się na 3DS-ie. Za jej produkcję odpowiadała japońska firma Marvelous. Tytuł ukazał się na Starym Kontynencie tylko w dystrybucji cyfrowej.

Gra rozpoczyna się w dniu 13. urodzin głównego bohatera, księcia Pietro. Świętowanie przerywa pojawienie się poddanej, która informuje, że w jej kraju, Galarilandzie, pojawiły się istoty niszczące ziemię, przez co obumierają wszystkie uprawy miejscowej ludności. Pietro wyrusza by sprawdzić te doniesienia i rychło się okazuje, że nie może wrócić do domu. W tej sytuacji musi on uporać się ze szkodnikami i pomóc ludziom w ‘reaktywowaniu’ ich farm.

Rozgrywkę PopoloCrois można z grubsza podzielić na dwie części. Ta pierwsza to zarządzanie farmą. Wygląda ona podobnie jak w przypadku Harvest Moon, lecz są też znaczące różnice, które można by wyrazić w określeniu “beztresowość”. Gra daje nam możliwość uprawianiu różnych roślin (na początku jest ich ograniczona liczba, lecz później dochodzą kolejne) i dbania o zwierzęta, jednak nie jesteśmy ograniczani ani upływającym czasem, ani też innymi czynnikami, jak mogące się pojawić wilki przetrzebiające nasz stan posiadania. Druga część przypomina z kolei bardziej tradycyjne japońskie RPG. Pietro, wraz z towarzyszami podróży (są to niekiedy postacie znane z poprzednich części PopoloCrois) przemierza tutejszy świat, zapuszcza się do dungeonów i walczy z potworami. System walki jest prosty. Pojedynki rozgrywają się na planszach pokrytych mniejszymi polami. Do odpalania specjalnych skilli służą punkty MP, a w przypadku odpalania umiejętności należy brać pod uwagę ich zasięg działania.

Podobnie jak w serii Harvest Moon, w grze istnieje możliwość nawiązywania relacji z płcią przeciwną. Nie jest to jednak tak samo rozbudowane jak tam.

Wideo - Return to PopoloCrois: A Story of Seasons Fairytale

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper