Persona 4 Arena

Persona 4 Arena

8,1
35 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.2
X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.2012
Europa:
10.05.2013
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.2012
Europa:
10.05.2013

Persona 4 Arena - opis gry

Persona 4 Arena jest bijatyką 2D wyprodukowaną przez japońskiego dewelopera Arc System Works oraz Atlus, a następnie wydaną w 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Arena jest spin-offem popularnej serii jRPG-ów pt. Persona.

Historia napisana na potrzeby bijatyki twórców BlazBlue, rozgrywa się na dwa miesiące przed wydarzeniami z Shin Megami Tensei: Persona 4 i trzy lata po finale wątku The Answer z Shin Megami Tensei: Persona 3 FES. Podobnie jak miało to miejsce w „czwórce”, akcja Arena dzieje się w fikcyjnym japońskim mieście Inaba. Część wydarzeń i tak przenosi się do świata TV, alternatywnej rzeczywistości, w której ludzkie uczucia i kompleksy materializują się w formie tytułowych Person. Świat alternatywny pojawia się w szkole średniej Yasogami. Gracz śledzi losy większości bohaterów z Shin Megami Tensei: Persona 4 oraz Shin Megami Tensei: Persona 3 FES. Grywalnymi postaciami są tu m.in. Yu Narukami, Yosuke Hanamura, Chie Satonaka, Yukiko Amagi, Kanji Tatsumi, Naoto Shirogane czy Teddie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Produkcja Arc System Works jest tradycyjną bijatyką 2D, w której dwoje wojowników toczy pojedynek jeden na jednego. Aby zwyciężyć, trzeba oczywiście zbić pasek życia oponenta do zera lub w przypadku zakończenia walki po czasie, posiadać dłuższy pasek niż przeciwnik. System walki jest bardzo głęboki, co w połączeniu z wyjątkowo wysokim tempem gry, pozwala sprawnemu graczowi tworzyć kombinacje ciosów, powodując, że rywal przegra starcie, zanim zdoła wyprowadzić cios. Najbardziej interesującym aspektem systemu, a jednocześnie kluczem do zwycięstwa, jest przywoływanie Person, które na wiele sposobów wspomagają daną postać w walce. Oprócz rozbudowach trybów dla samotnego gracza, Persona 4 Arena umożliwia starcia z żywym przeciwnikiem na jednej konsoli lub przez Sieć.

 

Persona 4 Arena jest jedną z najładniejszych gier 2D, co nie powinno dziwić, skoro pracowali przy niej graficy z Arc System Works. Postaci są doskonale animowane i w efekcie gra przypomina wysokobudżetowy film anime. Do wyboru na płycie mamy japońską oraz angielską wersję językową, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada Shoji Meguro.

Wideo - Persona 4 Arena

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper