Persona 4 Arena

Persona 4 Arena

8,1
34 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.2
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.2012
Europa:
10.05.2013
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.2012
Europa:
10.05.2013

Persona 4 Arena - opis gry

Persona 4 Arena jest bijatyką 2D wyprodukowaną przez japońskiego dewelopera Arc System Works oraz Atlus, a następnie wydaną w 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Arena jest spin-offem popularnej serii jRPG-ów pt. Persona.

Historia napisana na potrzeby bijatyki twórców BlazBlue, rozgrywa się na dwa miesiące przed wydarzeniami z Shin Megami Tensei: Persona 4 i trzy lata po finale wątku The Answer z Shin Megami Tensei: Persona 3 FES. Podobnie jak miało to miejsce w „czwórce”, akcja Arena dzieje się w fikcyjnym japońskim mieście Inaba. Część wydarzeń i tak przenosi się do świata TV, alternatywnej rzeczywistości, w której ludzkie uczucia i kompleksy materializują się w formie tytułowych Person. Świat alternatywny pojawia się w szkole średniej Yasogami. Gracz śledzi losy większości bohaterów z Shin Megami Tensei: Persona 4 oraz Shin Megami Tensei: Persona 3 FES. Grywalnymi postaciami są tu m.in. Yu Narukami, Yosuke Hanamura, Chie Satonaka, Yukiko Amagi, Kanji Tatsumi, Naoto Shirogane czy Teddie.

 

Produkcja Arc System Works jest tradycyjną bijatyką 2D, w której dwoje wojowników toczy pojedynek jeden na jednego. Aby zwyciężyć, trzeba oczywiście zbić pasek życia oponenta do zera lub w przypadku zakończenia walki po czasie, posiadać dłuższy pasek niż przeciwnik. System walki jest bardzo głęboki, co w połączeniu z wyjątkowo wysokim tempem gry, pozwala sprawnemu graczowi tworzyć kombinacje ciosów, powodując, że rywal przegra starcie, zanim zdoła wyprowadzić cios. Najbardziej interesującym aspektem systemu, a jednocześnie kluczem do zwycięstwa, jest przywoływanie Person, które na wiele sposobów wspomagają daną postać w walce. Oprócz rozbudowach trybów dla samotnego gracza, Persona 4 Arena umożliwia starcia z żywym przeciwnikiem na jednej konsoli lub przez Sieć.

 

Persona 4 Arena jest jedną z najładniejszych gier 2D, co nie powinno dziwić, skoro pracowali przy niej graficy z Arc System Works. Postaci są doskonale animowane i w efekcie gra przypomina wysokobudżetowy film anime. Do wyboru na płycie mamy japońską oraz angielską wersję językową, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada Shoji Meguro.

Wideo - Persona 4 Arena

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper