Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Guilty Gear XX Accent Core Plus R

7,1
22 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 8.0
PS3 6.9
X360 6.8
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.02.2013
Europa:
14.02.2013
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.02.2013
Europa:
14.02.2013

Guilty Gear XX Accent Core Plus R - opis gry

Guilty Gear XX Accent Core Plus R to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Arc System Works. 

Rozgrywka - Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Dalsza część tekstu pod wideo

Accent Core Plus R w znaczącym stopniu ta sama gra, która wcześniej ukazała się na PS2/Wii/PSP. Nowością w reedycji HD jest poprawiona oprawa graficzna, zmiany w balansie rozgrywki oraz dodanie funkcji sieciowych umożliwiających toczenie walk czysto ‘towarzyskich’ i tych liczących się do sieciowego rankingu.

W Accent Core Plus R otrzymujemy do wyboru ponad dwadzieścia postaci, które dostępne były w ‘zwykłej’ wersji. Do naszej dyspozycji oddano również te same tryby. Na szczególną uwagę zasługuje ten najważniejszy, czyli Story Mode. Serię Guilty Gear wyróżnia duży, jak na bijatykę, nacisk na fabułę. Każda z postaci posiada tu swój własny wątek, co więcej, są one nieliniowe, toteż w zależności od dokonywanych decyzji lub postawy podopiecznego może on pójść w jednym z dwóch możliwych kierunków. Oprócz tego na zasługuje również Survival oraz Mission Mode. Ten pierwszy przywodzi oczywiście na myśl podobne tryby z innych bijatyk, ale zmagania w nim urozmaicają elementy systemu rozwoju (wybranej postaci możemy bowiem ulepszać parametry). Mission Mode z kolei to swoiste wyzwania. Mamy tu do czynienia z walkami, które stawiają przed nami mniej lub bardziej wydumane wytyczne, a my musimy je zrealizować.

System walki w żadnym istotnym aspekcie nie uległ zmianie, choć twórcy wprowadzili kilka poprawek pozytywnie wpływających na balans rozgrywki. Od gracza wymagana jest zwłaszcza zdolność tworzenia combosów mogących w skrajnym przypadku pozbawić przeciwnika całego paska energii. System jest bardzo techniczny, toteż premiuje graczy, którzy poświęcają godziny na szlifowanie umiejętności.

Wideo - Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper