Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

8,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
19.04.2007
Europa:
19.04.2007
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
19.04.2007
Europa:
19.04.2007

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES - opis gry

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES to japońska gra RPG wyprodukowana przez Atlus i wydana w Europie przez Koei. Tytuł ukazał się na konsoli PlayStation 2. Był on wzbogaconą o dodatkową zawartość drugą wersją Persona 3.

Fabuła - Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym japońskim mieście Iwatodai zbudowanym przez potężną korporację Kirijo. Głównym bohaterem jest bezimienny licealista (imię nadajemy mu sami), który przenosi się do miejscowej szkoły. Podczas incydentu w drodze do internatu odkrywa on w sobie zdolność przyzywania istot zwanych persona, co sprawia, że wkrótce zostaje przyjęty w poczet grupy Specialized Extracurricular Execution Squad. W jej skład wchodzą podobni jemu rówieśnicy walczący z istotami zwanymi Shadow.

Rozgrywka - Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

Persona 3 jest dungeon crawlerem, a więc tytułem, którego istotą jest poruszanie się po lochach i walka z hordami przeciwników. Atlus opakowało jednak taki klasyczny rdzeń rozgrywki w typowo przygodówkowo-roleplayowe motywy, kojarzące się z japońskimi RPG. Deweloperzy dokonali już tego przy okazji pierwszej i drugiej części serii, ale nigdy z takim powodzeniem. W Persona 3 wcielamy się w jednego z uczniów japońskiego ogólniaka, który w wolnym czasie od nauki zajmuje się walką z mrocznymi mocami w ramach oddziału SEES. Po lekcjach główny bohater, wraz z członkami swojego zespołu, odwiedza alternatywną przestrzeń zwaną Tartarusem, w której toczy walkę z demonami zagrażającymi bezpieczeństwo szarych obywateli. Najważniejszym orężem w walce z adwersarzami są w Persona 3 tytułowe potwory, które przywoływane są przez członków zespołu SEES poprzez przyłożenie sobie do skroni przyrządu przypominającego pistolet (tzw. Evoker) i pociągnięcie cyngla. Takie symulowane samobójstwo w Persona 3 wywołało po premierze gry liczne kontrowersje.

Gameplay w Persona 3 podzielony jest na dwie główne części - w trakcie jednej zwiedzamy miasteczko, gdzie możemy np. odwiedzić sklep lub spotkać się ze znajomymi w kawiarni. W drugiej sekcji wkraczamy do Tartarusa, gdzie przedzieramy się przez kolejne kondygnacje olbrzymiego lochu. Walka prowadzona jest pod turowe dyktando, a najważniejszym jej elementem jest odpowiednie korzystanie z ataków żywiołowych. Przy znalezieni słabości adwersarza otrzymujemy możliwość ponownej ofensywy, przy ominięciu swojej kolejki ruchu (tzw. One Up!).

Nowości - Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

Persona 3 FES została wzbogacona o dodatkową zawartość. Przede wszystkim jest to dodatkowy, 30-godzinny scenariusz The Answer, który rozgrywa się po wydarzeniach głównego wątku, a którego główną bohaterką jest Aigis.

FES oprócz tego oferuje też nowy poziom trudności (Hard), dwadzieścia trzy nowe persony, łączenie broni czy możliwość zmiany ciuchów.

Co warto dodać, FES to jedyna wersja gry Persony 3 zawierająca The Answer. Późniejsze tej zawartości nie miały.

Wideo - Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper