The King of Fighters XIII

The King of Fighters XIII

6,6
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS3 6.7
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SNK Playmore
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.2011
Europa:
25.11.2011
Producent:
SNK Playmore
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.2011
Europa:
25.11.2011

The King of Fighters XIII - opis gry

The King of Fighters XIII to bijatyka 2D wyprodukowana przez japońskie SNK Playmore i wydana przez Rising Star Games w listopadzie 2011 na konsole PlayStation 3 oraz Xboksy 360, natomiast w 2013 roku na komputery osobiste. KoF XIII pojawiło się w japońskich salonach arcade już w czerwcu 2010, a następnie wydano ulepszoną wersję 1.1, na bazie której działa wersja na konsole.

Akcja gry rozpoczyna się po wydarzeniach z The King of Fighters XI i kończy historię zapoczątkowaną w The King of Fighters 2003. Wojownik o imieniu Ash Crimson absorbuje energię potomków dwóch wielkich klanów, które uwięziły demona Orochi 1,800 lat wcześniej. Ofiarami Crimsona padają Chizuru Kagura oraz Iori Yagami, a ostatnim na liście jest Kyo Kusanagi. Jego była towarzyszka, Elisabeth Blanctorche, zamierza powstrzymać Asha, przyjmując zaproszenie na turniej King of Fighters wysłane przez tajemniczą personę o kryptonimie R. Jak się okazuje, turniej sponsorowany jest przez Rose, którą kontroluje organizacja „Those From The Past”, czyli szaleńcy, którzy zamierzają złamać pieczęć i uwolnić Orochiego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Po nieudanym The King of Fighters XII reżyser gry, Kei Yamamoto, postanowił powrócić do sprawdzonych rozwiązań ze starszych części i naprawić błędy poprzednika. King of Fighters XIII w dalszym ciągu pozostał bijatyką 2D, jednak system walki został zmodyfikowany, a twórcy dodali m.in. EX Mode, EX Special Moves czy EX Desperation Moves. Rozbudowano listę dostępnych zawodników, którzy walczą w trzyosobowych drużynach. Wersja na PS3/X360 wzbogacona została o nowych wojowników, areny oraz tryby. Najbardziej rozbudowanym trybem dla samotnego gracza jest Story Mode, które okraszone zostało scenkami w stylu visual-novel. Pozostałe to standard na poletku bijatyk: Arcade, Challenge oraz Practice. Gracz może także zmierzyć się z żywym oponentem na jednej konsoli lub online.

Pod względem oprawy graficznej The King of Fighters XIII jest jednym z najlepiej wyglądających tytułów 2D. Zawodnicy mają ciekawy design i są szczegółowo animowani, jednak największe wrażenia robią wykonane z pietyzmem areny, zwłaszcza że gra SNK Playmore działa w rozdzielczości 1080p.

Wideo - The King of Fighters XIII

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper