Patapon

Patapon

Ocena wg platformy:

PSP 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
20.12.2007
Europa:
22.02.2008
Polska:
27.02.2008
Producent:
SCE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
20.12.2007
Europa:
22.02.2008
Polska:
27.02.2008

Recenzja redakcji

Recenzja: Patapon (PS4)
4.0
Recenzja: Patapon (PS4)
PS4

Patapon - opis gry

Patapon to ciekawa mieszanka gry strategicznej i rytmicznej, w której akcja została przedstawiona w klasycznej, dwuwymiarowej scenerii. Produkcja została wydana w 2008 roku na PlayStation Portable i doczekała się dwóch kontynuacji.

Fabuła gry kręci się wokół plemienia tak zwanych Pataponów, które zostały zniewolone przez wojowniczych Zigotonów. Kiedy jednak Ci pierwsi wchodzą w posiadanie tajemniczych bębnów wojennych, oddają się w ręce nowo poznanego bóstwa, które ma pokierować ich losami i doprowadzić do zwycięstwa. Tym bóstwem jest oczywiście gracz, czyli my. A oprócz pokonania Zigotonów naszym zadaniem jest odkrycie enigmatycznego "czegoś", o czym wspomina dawna przepowiednia. Co konkretnie - tego nie wiadomo.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Patapon przejmujemy kontrolę nad składającym się z sześciu jednostek oddziałem, mając możliwość dostosowania do własnego widzimisię zarówno ich specjalizacji, jak i wyglądu, czy wykorzystywanego przez nich uzbrojenia. W zamian za tutejszą walutę - "ka-ching" - otrzymujemy dostęp do nowych elementów ekwipunku naszych podopiecznych, a także ich umiejętności. Łącznie możemy wybierać pomiędzy siedmioma różnymi rodzajami wojowników – każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, a drogę do zwycięstwa zapewnia dopracowanie każdej składanki do specyfiki konkretnego etapu. Na wykonanie czeka ponad trzydzieści zadań, a przed rozpoczęciem każdego z nich możemy rekrutować nowych członków oddziału oraz decydować o jego formacji. Co ciekawe, istnieje tu możliwość powrotu do ukończonych już etapów, dzięki czemu można liczyć na dodatkowe zasoby, by lepiej przygotować się do większej batalii.

Sama rozgrywka polega natomiast na wstukiwaniu konkretnych melodii przy pomocy przycisków geometrycznych. Przykładowo, melodia "Pon-Pon-Pata-Pon" stanowi rozkaz do ataku. W trakcie zabawy możemy wykorzystać pięć różnych piosenek, poprzez które zmuszamy naszych podopiecznych do poruszania się do przodu, obrony, ataku, przyzwania pomocy, a także ucieczki. Jeśli dobrze radzimy sobie z wykonywaniem poszczególnych poleceń, dzielni wojowie przechodzą w tryb "Fever", w którym dysponują zwiększoną siłą ataku i wytrzymałością.

Wideo - Patapon

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper