LocoRoco 2

LocoRoco 2

8,2
88 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2008
Europa:
21.11.2008
Polska:
21.11.2008
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2008
Europa:
21.11.2008
Polska:
21.11.2008

LocoRoco 2 - opis gry

LocoRoco 2 jest oryginalną grą platformową wyprodukowaną przez należące do Sony Japan Studio i wydaną przez japoński koncern w listopadzie 2008 roku wyłącznie na konsolę PlayStation Portable. „Dwójka” jest sequelem LocoRoco, które ukazało się na PSP dwa i pół roku wcześniej.

Rozgrywka w LocoRoco 2 jest identyczna jak w przypadku oryginału. Gracz steruje jedną małą, pomarańczową kuleczką, którą należy doprowadzić do wyjścia, po drodze zbierając jak najwięcej pączków kwiatów, dzięki którym rozrasta się i rośnie w siłę. Wspomniane pączki to tak naprawdę kolejni bracia, którzy łączą i sklejają się w jedną całość, powodując zwiększenie objętości kierowanego przez gracza balonika. W każdej chwili można jednak rozbić się na części i pokierować naraz kilkunastoma mniejszymi kuleczkami. Jedyne, co można w tej pozycji robić, to manipulować planszą. Przy pomocy klawiszy L/R gracz przechyla cały poziom w wybranym kierunku, co powoduje turlanie się głównego bohatera w wybraną stronę. Jednym z aspektów decydujących o sile przebicia tego tytułu, jest oprawa audiowizualna. Opracowanie graficzne całego świata, jak i animacja występujących w nim postaci i roślinek, są jedyne w swoim rodzaju.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W porównaniu do części pierwszej, twórcy zaimplementowali kilka nowych elementów. LocoRoco potrafią teraz pływać w wodzie, dodano poza tym możliwość wyboru nie tylko postaci, którą chcemy pokonywać kolejne etapy gry, ale także siedmiu różnie wyglądających, mających inny kolor flegmistych kul. Bardzo ważnym faktem jest przypisanie do każdego LocoRoco indywidualnej melodii i piosenki, która jest grana podczas odwiedzania specjalnych miejsc na planszy. Twórcy postarali się o skomponowanie zdecydowanie różniących się od siebie melodii, dzięki czemu każdy gracz może wybrać taką melodię, która najbardziej mu odpowiada. W „dwójce” zauważyć można znacznie większą interakcję z otoczeniem - możemy skakać z liny na linę, aby przedostać się w inne miejsce, a nawet poruszać się specjalnymi pojazdami przeważnie w kształcie koła, które potrafią niszczyć niezniszczalne dla kuleczek bariery. Wprowadzając takie elementy, gra stała się bardziej dynamiczna i różnorodna.

 

Grafika oraz oprawa dźwiękowa LocoRoco 2 prawie nie zmieniły swojej postaci w porównaniu z pierwszą częścią. Bardzo kolorowe i wesołe plansze z masą zabawnych stworków tworzą bajkowy i irracjonalny świat, w których żyją stadka LocoRoco.

Wideo - LocoRoco 2

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper