Patapon 3

Patapon 3

8,0
53 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Japan Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Muzyczna,   Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
12.04.2011
Europa:
15.04.2011
Polska:
15.04.2011
Producent:
Japan Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Muzyczna,   Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
12.04.2011
Europa:
15.04.2011
Polska:
15.04.2011

Patapon 3 - opis gry

Patapon 3 to już trzecia odsłona serii stworzonej przez ekipę Sony Japan. Gra została wydana w 2011 roku na konsolę PlayStation Portable.

Produkcja kontynuuje wątki opowiedziane w drugiej części cyklu. Po dotarciu do znajdującej się na końcu mostu skrzyni, bohaterowie zostają zamienieni w kamienie. Przetrwać udało się wyłącznie dzielnemu Hataponowi, na którego barkach spoczęło zadanie uratowania swoich towarzyszy.

Gra wprowadza wiele dużych zmian. Przede wszystkim na placu boju po raz pierwszy pojawił się "Superhero Patapon", który pełni rolę awatara gracza i to właśnie poprzez niego wydajemy polecenia naszym podwładnym (to on uderza w bębny, które gracz obsługuje przy pomocy przycisków geometrycznych). Tym razem na wykonanie czeka tutaj sto zadań, które porozrzucano po sporych rozmiarów świecie. Odwiedzane przez graczy lokacje stały się jeszcze bardziej zróżnicowane - w trakcie rozgrywki trafiamy do lochów, labiryntów, bagien, a nawet do wulkanu. Ponadto na polu bitwy pojawiają się zupełnie nowi i bardziej zróżnicowani przeciwnicy - dotyczy to także naszych jednostek, bowiem do doskonale nam znanych dołączyło kilka nowych. Łącznie twórcy oddają w nasze ręce 21 rodzajów żołnierzy, którzy różnią się od siebie umiejętnościami i wyglądem. Sukces zapewni wyłącznie skonstruowanie odpowiednio skutecznego oddziału. Pomiędzy kolejnymi etapami gracz po raz kolejny może decydować o wyglądzie i ekwipunku, a także rekrutować nowych wojowników.

Oprócz tego w grze pojawił się także tryb multiplayer, który jest znacznie bardziej rozbudowany od tego z poprzedniej części serii. Wspólnie może się tu bawić maksymalnie ośmiu graczy, a do ich dyspozycji oddano zarówno tryby oparte na rywalizacji, jak i tryb współpracy. Ponadto komunikację umożliwia czat tekstowy, który nosi miano "Pata Text". Gracze mogą między innymi uczestniczyć w wyścigach, a także w misjach typu Tower Defense, w których jedna grupa atakuje twierdzę bronioną przez grupę, jaką zarządza drugi gracz.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Patapon 3

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper