LocoRoco

LocoRoco

Ocena wg platformy:

PSP 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.06.2006
Europa:
23.06.2006
Polska:
28.06.2006
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.06.2006
Europa:
23.06.2006
Polska:
28.06.2006

LocoRoco - opis gry

LocoRoco jest oryginalną grą platformową wyprodukowaną przez należące do Sony Japan Studio i wydaną przez japoński koncern w czerwcu 2006 roku wyłącznie na konsolę PlayStation Portable. Niepozorna produkcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony recenzentów oraz graczy, zgarniając także szereg branżowych nagród.

Gracz steruje małą, pomarańczową kuleczką, którą należy doprowadzić do wyjścia, po drodze zbierając jak najwięcej pączków kwiatów, dzięki którym rozrasta się i rośnie w siłę. Wspomniane pączki to tak naprawdę kolejni bracia, którzy łączą i sklejają się w jedną całość, powodując zwiększenie objętości kierowanego przez gracza balonika. W każdej chwili można jednak rozbić się na części i pokierować naraz kilkunastoma mniejszymi kuleczkami. Jedyne, co można w tej pozycji robić, to manipulować planszą. Przy pomocy klawiszy L/R gracz przechyla cały poziom w wybranym kierunku, co powoduje turlanie się w wybraną stronę. Oprócz tego można jeszcze jeszcze skakać wciskając L+R, co przydaje się do unieszkodliwiania przeciwników. Przez cały czas akcję obserwujemy z boku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Deweloper opracował łącznie piętnaście światów, z których każdy składa się dokładnie z ośmiu poziomów. W każdym z nich czeka na odnalezienie dziewiętnaście pączków. Oprócz tego każda plansza zawiera jeszcze kilka ukrytych skarbów, które pomagają potem w budowie domku Loco. Jednym z aspektów decydujących o sile przebicia tego tytułu, jest oprawa audiowizualna. Wizualna wizja całego świata, jak i animacja występujących w nim postaci i roślinek, są jedyne w swoim rodzaju. Mimo że LocoRoco wcale nie korzysta z rezerw mocy PlayStation Portable, to wszystko wygląda tak niezwykle plastycznie i oryginalnie. Istotną rolę w budowaniu w klimatu tego uniwersum odgrywa również muzyka, która jest wybitnie japońska, „cukierkowa”, słodka wręcz, lecz doskonale spełnia swoje zadanie.

LocoRoco nie posiada voice-actingu - kuleczki podśpiewują w sobie tylko znanym języku, a o wszystkim informują gracza napisy w języku angielskim. Za oprawę audio odpowiada duet kompozytorów Nobuyuki Shimizu - Kemmei Adachi.

Wideo - LocoRoco

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper