Patapon 2

Patapon 2

7,9
83 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sony Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Strategiczna
Śr. czas:
20.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.11.2008
Europa:
06.03.2009
Polska:
11.03.2009
Producent:
Sony Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Strategiczna
Śr. czas:
20.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.11.2008
Europa:
06.03.2009
Polska:
11.03.2009

Patapon 2 - opis gry

Patapon 2 jest bezpośrednią kontynuacją ciepło przyjętej, pierwszej odsłony serii. Produkcja została wydana w 2009 roku na PlayStation Portable.

W grze po raz kolejny przejmujemy kontrolę nad dzielnym plemieniem tytułowych Pataponów. Po skonstruowaniu łodzi i uciecze ze swojej dawnej ojczyzny, nasi podopieczni zostali zaatakowani przez Krakena, przez co morze wyrzuciło ich na brzeg nieznanego lądu. Jest on zamieszkiwany przez nowe plemię noszące miano "Karmen". Teraz Patapony muszą stawić czoła nie tylko im, lecz także czyhającemu na nich, prawdziwemu wrogowi.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie serii, tak i tutaj wydajemy swoim podwładnym polecenia przy pomocy magicznych bębnów. W zależności od tego, jaką melodię zagramy przy pomocy przycisków geometrycznych, bohaterowie wykonają inny ruch. Pomiędzy kolejnymi misjami, których twórcy przygotowali ponad osiemdziesiąt, gracz ma możliwość zaopatrzenia swoich żołnierzy w nowe elementy ekwipunku (zarówno poprzez zakup, jak i własnoręczne ich wytworzenie) oraz rekrutowania nowych członków oddziału. Poszczególne zadania polegają na atakowaniu przeciwników, eskorcie ważnych dla fabuły postaci i poszukiwaniu skarbów, a ich akcja rozgrywa się w zróżnicowanych sceneriach.

Choć pojawiają się tu doskonale znane z poprzedniczki jednostki, znalazło się też miejsce na kilka nowych, takich jak Toripon (poruszający się na grzbiecie ptaka), Mahopon (którego czary zwiększają siłę ataku jego towarzyszy), Robopon czy Akumapon. Poszczególni bohaterowie różnią się od siebie nie tylko wyglądem, lecz także umiejętnościami, a odpowiednie ich wykorzystanie na polu bitwy stanowi tutaj klucz do sukcesu.

Lekkich zmian doczekała się także oprawa graficzna oraz warstwa dźwiękowa. W grze zaimplementowano również tryb multiplayer, który pozwala na wspólną zabawę maksymalnie czterem osobm. Ich zadaniem jest przechwycenie pewnego jaja i zmuszenie go do pęknięcia za pośrednictwem muzyki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Patapon 2

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper