One Epic Game

One Epic Game

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.0
PSP 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grip Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
20.07.2011
Europa:
20.07.2011
Producent:
Grip Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
20.07.2011
Europa:
20.07.2011

One Epic Game - opis gry

One Epic Game to strzelanina typu run and gun wyprodukowana i wydana przez niezależne czeskie studio Grip Games. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable i PlayStation 3, gdzie dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

Rozgrywka - One Epic Game

One Epic Game parodiuje niektóre klisze obecne w filmach i grach video. Fabuła nie należy do najbardziej oryginalnych, pozwalając nam wejść w buty Alpha Doga, który toczy boje z niejakiem Zorkiem, czarnym charakterem pragnącym zniszczyć świat.

Rozgrywka przypomina serię Metal Slug. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową strzelanką typu run and gun, choć w odróżnieniu od znanej i cenionej serii SNK tutaj nasz podopieczny biegnie przed siebie bez końca. Innymi słowy, One Epic Game jest w pewnym sensie endless runnerem. Twórcy przygotowali trzy warianty rozgrywki. Ten najważniejszy to Story Mode, w którym nasze zadanie polega na wykonywaniu rozmaitych zadań, np. zabiciu pewnej liczby konkretnych przeciwników, przebiegnięciu tysiąca metrów czy próbie przeżycia mając tylko jedno życie. Akcja rozgrywa się w jednej z pięciu miejscówek (Zombie Outbreak, Nuclear Wasteland, World War II, Alien Invasion oraz Fantasy Kingdom), a historię opowiadają komiksowe scenki. Alpha Dog posiada tylko dwie umiejętności - potrafi skakać i zabijać jedną z kilku dostępnych broni: pistoletem, strzelbą, karabinem maszynowym, wyrzutnią rakiet, miotaczem płomieni czy laserem. Oprócz tego może on skorzystać z odrzutowego plecaka, dzięki któremu jest w stanie latać.

Pozostałe dwa tryby to Free Run oraz Challenges. Ten pierwszy to tutejsza odmiana survivalu - gramy dopóki, dopóty Alpha Dog nie kopnie w kalendarz, starając się nabić jak największą liczbę punktów. Challenges to natomiast wyzwania. Zamysł jest podobny jak w Story Mode, choć tryb rzecz jasna pozbawiony jest fabuły. Otrzymujemy w nim zadania do wykonania, za co otrzymujemy medale tego lub innego koloru (w zależności od stopnia trudności).

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper