Pac-Man Championship Edition 2

Pac-Man Championship Edition 2

6,3
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.3
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
13.09.2016
Europa:
13.09.2016
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
13.09.2016
Europa:
13.09.2016

Pac-Man Championship Edition 2 - opis gry

Pac-Man Championship Edition 2 to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco na komputery oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł, podobnie jak poprzednik, łączył cechy klasycznych odsłon serii Pac-Man i wprowadzał do rozgrywki zupełnie nowe elementy. W 2018 roku odbyła się premiera wersji na Nintendo Switcha.

Pac-Man Championship Edition 2, tak jak poprzednia część serii, modyfikuje dobrze znaną formułę rozgrywki o zupełnie nowe rozwiązania. Pac-Man porusza się tutaj po labiryntach i musi zjadać znajdujące się w nich kropki. Jeśli zje ich wystarczająco dużo, na planszy pojawi się owoc, który należy zdobyć aby przeskoczyć do następnego wyzwania. I tak w kółko.

W wykonaniu tej wytycznej przeszkadzają nam duchy, ale jedno z nowych rozwiązań sprawia, że nie jesteśmy całkowicie bezbronni w razie kontaktu z nimi. Tym razem bowiem ducha możemy od siebie odepchnąć, co pozwala nam dalej skupić się na pożeraniu kropek. Rozwiązanie to ma jednak także minus - nasi przeciwnicy mogą się stać wówczas bardziej rozzłoszczeni, poruszając się dwa razy szybciej.  Podczas zmagań może się też zdarzyć, że obudzimy małe duszki, które dołączają do ducha-lidera formując pociąg. Po zjedzeniu power pellet, specjalnej kropki, wpadają one w szał, a my musimy wówczas dopaść lidera, co wcale nie musi być takie łatwe.

To nie wszystko. Pac-Man potrafi ponadto skakać przy pomocy bomb oraz ‘ścinać zakręty’. Opanowanie tych umiejętności wymaga czasu, ale są one niezwykle przydatne, zwłaszcza na późniejszych etapach zabawy.

Jeszcze inną nowością zasługującą na wspomnienie są walki z bossami. Nie są tylko walki w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale kilka leveli i każdy level to jakaś część ciała przeciwnika, której trzeba się pozbyć. Nie różnią się one znacząco od tych podstawowych.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to między innymi Adventure i Score Attack (dostępne są sieciowe rankingi).

Wideo - Pac-Man Championship Edition 2

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper