Pac-Man World

Pac-Man World

6,8
32 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
30.08.1999
Europa:
28.02.2000
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
30.08.1999
Europa:
28.02.2000

Pac-Man World - opis gry

Pac-Man World to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Namco na PlayStation oraz Game Boy Advance (w planach była też wersja na NIntendo 64, lecz nie doszły one do skutku). Gra powstała z okazji 20. urodzin Pac-Mana - jednej z ikonicznych postaci gamingu.

Gracz, oczywiście, przejmuje tu kontrolę nad Pac-Manem, który wyrusza na wyspę duchów, by uratować porwanych przez niejakiego Toc-Mana członków swojej rodziny.

 

Produkcja Namco to trójwymiarowy platformer, lecz gra w wielu elementach nawiązuje do oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku. Poziomy -- nie licząc tych z bossami -- niekiedy przywodzą na myśl labirynty, miejscówki wypełnione są owocami i kropkami, rolę przeszkadzajek odgrywają duchy, a całości przygrywają zmodyfikowane utwory/efekty dźwiękowe charakterystyczne dla serii.

 

W odróżnieniu od pierwowzoru Pac-Man nie jest bezbronny. Oprócz możliwości zjadania duchów po użyciu stosownego power-upa (dużej kropki) ma on też do dyspozycji kilka umiejętności ofensywnych, w tym zdolność ciskania kropkami w przeciwników.

 

Struktura gry przypomina wiele innych platformerów. Mamy tu bowiem do czynienia z pewną ilością światów (m.in. fabryka, ruiny, kosmos), które podzielono dodatkowo na trzy, bądź cztery levele. Pierwszy level przedstawia zwykle jakiś nowy gameplayowy myk i nowy rodzaj przeciwnika, drugi i trzeci wymaga ogarnięcia pozyskanych wcześniej zdolności, a czwarty to starcie z bossem, przy którym zwykle trzeba lekko pogłówkować

 

Pac-Man World poza głównym wątkiem oferuje też opcjonalne wyzwania. Gracze mogą eksplorować levele w poszukiwaniu literek tworzących słowa “Pac Man” albo spróbować uratować pobratymców głównego bohatera (do tego celu potrzebują klucza). Ci oswobodzeni mogą pomóc podczas ostatniego starcia z Toc-Manem.

Wideo - Pac-Man World

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper