Pac-Man Championship Edition DX

Pac-Man Championship Edition DX

7,7
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.7
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.11.2010
Europa:
24.11.2010
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.11.2010
Europa:
24.11.2010

Pac-Man Championship Edition DX - opis gry

Pac-Man: Championship Edition DX to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez firmę Bandai Namco Entertainment. Tytuł dostępny był w cyfrowej dystrybucji na na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Championship Edition DX to uwspółcześniona wersja kultowego Pac-Mana, którego pierwsza odsłona ukazała się w 1980 roku. Rozgrywka opiera się na podobnych założeniach, choć twórcy wprowadzili też kilka nowych rozwiązań do znanej formuły. Jako Pac-Man przemierzamy labirynty wypełnione kropkami, które należy zjadać. W tym zadaniu przeszkadzają nam duchy - normalnie nietykalne, ale są sposoby aby je przyskrzynić. Tym razem pomocą służą nie tylko power-upy, które na chwilę osłabiają przeciwników umożliwiając nam ich zjedzenie, co dostarcza większej liczby punktów, ale też bomby pozwalające je odesłać do ich ‘bazy’ znajdującej się na środku planszy. Im więcej zgarniamy punktów, tym szybsze tempo rozgrywki. W przypadku gdy znajdujemy się w podbramkowej sytuacji, czyli duchy mają nas na widelcu, tempo spowalnia, co daje ostatnią szansę by się uratować.

Gra oferuje trzy główne warianty rozgrywki. Są to Score Attack, w którym w ciągu pięciu lub dziesięciu minut musimy nabić jak najwięcej punktów, Time Attack, próba zdobycia owocu w jak najkrótszym czasie, oraz Ghost Combo, gdzie zabawa sprowadza się do zjedzenia jak największej liczby duchów. Do tego dochodzą też rankingi z najlepszymi wynikami oraz specjalny, regularnie aktualizowany w swoim czasie tryb NG News, w którym znaleźć można wywiady z twórcami i powtórki z najbardziej widowiskowymi wyczynami graczy.

Championship Edition DX doczekało się usprawnionej wersji z dodatkiem “+” w tytule, która dodawała nowe tryby, usprawniała rankingi i dawała dostęp do dlc. Wersja ta ukazała się też na PC.

Wideo - Pac-Man Championship Edition DX

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper