Overboard!

Overboard!

7,4
39 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PSone 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
10.1997
Europa:
1998
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
10.1997
Europa:
1998

Overboard! - opis gry

Overboard! to gra zręcznościowa, w której gracze kierują poczynaniami statku pirackiego obserwując wydarzenia z kamery umieszczonej nad miejscem akcji. Tytuł wyprodukowało i wydało Psygnosis z myślą o PlayStation i PC.

Overboard! traktuje temat morskich batalii na dużym luzie. Gracz steruje tu statkiem pirackim, który walczyć może przy pomocy zwyczajnych armat (musi się wówczas ustawić bokiem, by pociski trafiły w przeciwnika), rakiet, min, błyskawic i tym podobnych wynalazków. Zadanie polega zwykle na dopłynięciu z jednego punktu do drugiego. Co warto dodać, stopień trudności wcale nie należy do niskich.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na przejście czeka pięć różnych ‘światów’ podzielonych dodatkowo na kilka mniejszych poziomów. Chociaż główne założenia są proste, gameplay polega nie tylko na wyrzynaniu nieprzyjaciół, ale też na omijaniu przeszkód i rozwiązywaniu prostych łamigłówek. W trakcie zmagań do dyspozycji mamy wspomniane nieco wyżej bronie oraz power-upy przemieniające nasz statek np. lotnię, co pozwala omijać bardziej wymyślne przeszkadzajki. Po drodze możemy podbijać porty, które po przejściu na naszą stronę oferują uzupełnienie zapasów, bądź kolekcjonować pływające butelki z mapami. Te bywają niezbędne, by zaliczyć dany level.

Oprócz singla gra posiada tryb multiplayer dla aż pięciu osób (tytuł korzysta z multi-tapa), w którym do wyboru jest kilka dość standardowych wariantów zabawy (deathmatch, capture the flag itd.). O czym warto wspomnieć na marginesie, produkcja Psygnosis korzysta zarówno z kart pamięci, jak i z systemu haseł.

Overboard! mogło się pochwalić w swoim czasie całkiem ładną oprawą graficzną. W trakcie rozgrywki zaobserwować można było różne smaczki, np. zniszczone statki przeciwnika osiadały na dnie, a w razie wybuchu pożaru na pokładzie za burtę wyskakiwali członkowie załogi.

Wideo - Overboard!

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper