Tunnel B1

Tunnel B1

7,0
25 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.2
SAT 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NEON Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
10.1996
Europa:
10.1996
Producent:
NEON Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
10.1996
Europa:
10.1996

Tunnel B1 - opis gry

Tunnel B1 to strzelanina w klimatach science-fiction wyprodukowana przez studio NEON Software na PlayStation i Segę Saturn. Gracz sterował w niej pojazdem podróżując przez najeżone niebezpieczeństwami tunele. Muzykę do gry napisał Chris Hülsbeck, autor ścieżki dźwiękowej do Turricana.

Zadaniem gracza jest tu powstrzymanie szaleńca, który skonstruował urządzenie pozwalające mu zrównać z ziemią świat i w efekcie doprowadzić do Armageddonu. Aby sprostać tej ważkiej misji, zasiądzie on za sterami nowoczesnego poduszkowca zwanego B1, którym postara przebić się przez kilometry tuneli pełne pomagierów głównego zła.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Tunnel B1 stanowi dość unikalne połączenie shootera FPP, Wipeouta i gier typu Descent lub Forsaken. Przed rozpoczęciem rozgrywki możemy pogrzebać w ustawieniach, które przekładają się na poziom trudności, wybierając liczbę żyć i kontynuacji. Niecodzienne jest również sterowanie, a konkretnie rozwiązanie pozwalające nam strafe’ować. Aby zrobić unik musimy mianowicie wcisnąć stosowny przycisk, a następnie wybrać kierunek. Dość rzec, że ogarnięcie tego wymaga chwilę czasu.

 

Podczas rozgrywki ścieramy się z wrogimi pojazdami różnego rodzaju i instalacjami o charakterze obronnym. Na pierwszym poziomie rozpoczynamy ze skromnym wyposażeniem, ale z czasem możemy zdobyć lepsze zabawki. Wiele użytecznych rzeczy znajdujemy w pojemnikach porozrzucanych w różnych kątach danego poziomu. Mogą to być wspomniane bronie albo power-up regenerujący zdrowie. W tym drugim przypadku warto jednak napomknąć, iż musimy go zgarnąć na tyle szybko, by nie zdążył zniknąć. Poziomy są różne - niektóre wymagają by je nieco przeczesać (gdzieniegdzie możemy się natknąć na zamknięte drzwi które trzeba otworzyć jakimś sposobem itd), innym razem bierzemy udział w młócce, albo pędzimy na złamanie karu próbując wydostać się z walącego tunelu przed upływem czasu.

 

Tunnel B1 mógł się pochwalić w swoim czasie ładną oprawą graficzną, także ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Hülsbecka spotkała się z powszechnym uznaniem recenzentów.

Wideo - Tunnel B1

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper