Mr. Driller

Mr. Driller

6,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PSone 6.0
DC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
29.06.2000
Europa:
2000
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
29.06.2000
Europa:
2000

Mr. Driller - opis gry

Mr. Driller to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Namco między innymi na PC, PlayStation i Segę Dreamcast. W pierwotnych założeniach tytuł ten miał być trzecia częścią Dig Duga, jednak rozmaite perypetie doprowadziły do wykreowania zupełnie nowego konceptu.

Założenia są proste - nasze zadanie polega na tym, by przewiercać się przez różne kolorowe bloki i schodzić coraz niżej pod powierzchnię ziemi. Do wyboru mamy postacie z różnych krajów, które odznaczają się unikalnymi charakterystykami.

Głębokość, na jaką musimy zejść (liczona w metrach), zależy przeważnie od stopnia trudności. Podczas przeprawy natykamy się na kilka rodzajów bloków. Mamy te kolorowe (cztery rodzaje) oraz trzy specjalne - białe, które nie ‘łączą’ się z innymi (bloki tego samego rodzaju masowo znikają gdy są ze sobą połączone), kryształowe znikające po krótkiej chwili oraz brązowe z krzyżykiem. Te ostatnie są najbardziej niebezpieczne, bowiem nie tylko pozbawiają nas 20 proc. tlenu, ale też mogą łatwo zwalić się na głowę doprowadzając do utraty życia.

Sterowanie jest bardzo proste. Używamy jednego przycisku do wiercenia oraz d-pada do poruszania się. Wiercić można w dowolnym kierunku, a nasz ludek jest w stanie przeskakiwać o jeden krok w prawo lub w lewo. Podczas rozgrywki duże znaczenie ma spostrzegawczość. Niektóre bloki tego samego rodzaju, o czym wcześniej napomknęliśmy przy innej okazji, tworzą chainy, co pozwala szybciej się przez nie przebijać - przewiercenie się bowiem przez jeden wywołuje wtedy reakcję łańcuchową szybciej oczyszczającą otoczenie. Z drugiej strony jednak może się okazać, że źle oceniliśmy sytuację, zostając np. otoczonym przez bloki z krzyżykiem.

Mr. Driller, pomimo rozmaitych perypetii prowadzących do jego powstania, okazał się dużym sukcesem dla Namco. Gra, oprócz opisywanego tu oryginału, doczekała się również wielu kontynuacji i spin-offów na innych platformach.

Wideo - Mr. Driller

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper