Forsaken

Forsaken

6,6
38 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PSone 6.5
N64 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Probe Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
04.1998
Europa:
04.1998
Producent:
Probe Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
04.1998
Europa:
04.1998

Forsaken - opis gry

Forsaken to gra akcji, w której gracz steruje pojazdem przeczesującym postapokaliptyczne ruiny. Tytuł ukazał się na PlayStation i Nintendo 64. Za oryginalną wersję odpowiadało studio Probe Entertainment, za konwersję na N64 Iguana Entertainment. Produkcja Probe mocno inspirowała się serią Descent.

Akcja Forsaken ma miejsce w dalekiej przyszłości. Rozwój nauki zaszedł za daleko, ludzkość nie jest już w stanie jej ujarzmić. W efekcie dochodzi do katastrofy i świat zamienia się w jedno wielkie gruzowisko. Rok po tym wydarzeniu teokratyczny rząd wydaje dekret, który zakazuje ludziom powrotu na Ziemię. My wcielamy się w najemnika-szabrownika poszukującego cennych pozostałości w ruinach na martwej planecie. Przeszkadzać mu w tym będą koledzy po fachu i mechaniczni strażnicy pozostawieni przez władze.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Forsaken, podobnie jak w popularnym swego czasu Descent, sterujemy pojazdem, którym możemy poruszać się we wszystkich kierunkach. Twórcy przygotowali piętnaście wymagających etapów i cztery stopnie trudności - Easy, Normal, Hard i Mayhem. Zwłaszcza ten ostatni wymaga nie lada umiejętności. Gra stawia przed nami różne zadania. Czasami wystarczy wyeliminować pewną ilość przeciwników, a innym razem znaleźć wyjście (mieszcząc się w limicie czasowym) lub przełącznik. Na każdym poziomie znaleźć mogliśmy kryształ - zebranie wszystkich odblokowywało bonusową lokację. Rzadziej zdarzają się potyczki z bossami, którzy wymagają, by wpakować w nich pokaźne ilości amunicji (do dyspozycji mamy ponad dwadzieścia rodzajów broni) i unikać ataków o znaczącym obszarze działania. Trudności sprawiały też często elementy otoczenia, np. walące się sufity.

Produkcja Probe oferuje tryb multiplayer, ale  -- jeśli chodzi o wersje konsolowe -- otrzymali go tylko posiadacze Nintendo 64. Maksymalnie cztery osoby mogły rozerwać się wybierając jeden z sześciu wariantów zabawy: Free for All (deathmatch), Team Game, Capture the Flag, Flag Chase, Bounty Hunt i Team Buounty Hunt.

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper