Loaded

Loaded

6,8
31 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.8
SAT 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.12.1995
Europa:
02.1996
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.12.1995
Europa:
02.1996

Loaded - opis gry

Loaded to strzelanina science fiction, w której wydarzenia obserwujemy z kamery zawieszonej nad miejscem akcji. Tytuł powstał na bazie komiksów wydawanych pod szyldem DC Comics i Vertigo Comics. Za jego produkcję odpowiadało studio Gremlin Interactive. Loaded ukazało się na PlayStation i Segę Saturn.

Akcja dzieje się w dalekiej przyszłość. Ludzkość wynalazła sposób, by podróżować z prędkością światła, co dało jej szansę skolonizować wszystkie nadające się do tego planety w galaktyce. Punktem wyjścia dla gry są działania niejakiego FUB-a (fat ugly boy), który niegdyś był stróżem prawa (kontrowersyjnym stróżem prawa), ale pozostawiający do życzenia przebieg jego służby sprawił, że przełożeni postanowili się z nim pożegnać. W wyniku tego stał się kosmicznym piratem dążącym do zemsty. Zaczął mordować nie tylko dawnych szefów, ale także zrzucać winę za swoje grzeszki na inne osoby. Właśnie te inne osoby to potencjalni podopieczni gracza.

W Loaded wcielamy się w jedną z sześciu postaci. Wszyscy są tutaj psycholami, dewiantami i wykolejeńcami, ale zarzuty, jakie spadają na nich przez FUB-a nie mają potwierdzenia w rzeczywistości, w związku z czym muszą go zaciukać i przy okazji uciec z Raulf, planety-więzienia.

Twórcy przygotowali piętnaście leveli. Przechodzić możemy je w pojedynkę lub ze znajomym co-opie. Przed każdą misją, innymi słowy poziomem, zostajemy uraczeni odprawą określającą cel i filmikiem. Rzecz polega przede wszystkim na tym, by przebijać się z jednego pomieszczenia do drugiego wyrzynając wszystko, co się napatoczy. Każda z postaci ma do dyspozycji jedną broń i atak specjalny. Rozgrywka nie polega jednak tylko strzelaniu - czasami przyjdzie nam również rozwiązać jakąś prostą zagadkę albo przeczesać teren w poszukiwaniu rozmaitych użytecznych przedmiotów, np. amunicji, power-upów czy kart odgrywających rolę kluczy. Pod koniec każdemu poziomu gra wystawia nam ocenę biorącą pod uwagę celność, liczbę zabitych przeciwników czy chciwość. Najniższa to dla przykładu “pracownik socjalny”.

Loaded było w swoim czasie bardzo kontrowersyjne ze względu na wszechobecną w grze przemoc. Rok po premierze ukazał się jej sequel pt. Re-Loaded, w planach była nawet trzecia część, lecz prace nad nią przerwano.

Wideo - Loaded

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper