Old Man’s Journey

Old Man’s Journey

6,4
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE 5.0
NS 5.8
PC 7.1
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Broken Rules
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
18.05.2017
Europa:
18.05.2017
Producent:
Broken Rules
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
18.05.2017
Europa:
18.05.2017

Old Man’s Journey - opis gry

Old Man’s Journey to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Broken Rules. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, urządzeniach przenośnych oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Old Man’s Journey to produkcja, której bliżej raczej do miana interaktywnej opowieści niż gry w ścisłym tego słowa znaczeniu. Przejmujemy tu kontrolę nad pewnym starszym człowiekiem, który wyrusza w długą podróż po otrzymaniu pewnego dnia listu z niepokojącą wiadomością. A przynajmniej wiele na to wskazuje, że niepokojącą, bo występujące tu postacie nie wypowiadają ani jednego słowa. Historię opowiadają nam zamiast tego obrazy i gesty bohaterów.

Podobnie zresztą jest z rozgrywką. Nasz podopieczny przemierza kolejne lokacje (porusza się po dwuwymiarowych lokacjach) próbując dotrzeć do celu, a my musimy mu w tym pomóc tworząc dla niego drogę. Gra nie posiada jednak tutoriali ani systemu podpowiedzi - do wszystkiego musimy dojść sami. Mimo to sterowanie jest proste. Twórcy zaimplementowali system point-and-click, który w intuicyjny sposób (mysz lub ekran dotykowy) pozwala nam manipulować otoczeniem, a co z tym idzie pomóc głównemu bohaterowi. Z czasem łamigłówki zostają urozmaicone nowymi patentami, lecz ogólnie rzecz biorąc stopień trudności nie jest wysoki, dzięki czemu gra może spodobać się osobom, które nie mają na co dzień zbyt wiele do czynienia z elektroniczną rozrywką. W przerwach między zagadkami główny bohater wspomina też stare czasy, co rzuca więcej światła na fabułę i jego własne życie.

Old Man’s Journey jest stosunkowo krótkie. Całość można przejść w mniej więcej półtorej godziny.

Wideo - Old Man’s Journey

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper