Night in the Woods

Night in the Woods

7,4
25 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.6
XONE 7.3
NS -
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinite Fall
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
21.02.2017
Europa:
28.02.2017
Producent:
Infinite Fall
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
21.02.2017
Europa:
28.02.2017

Night in the Woods - opis gry

Night in the Woods to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależne studio Infinite Fall i wydana przez Finji. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, Mac OS X) oraz na PlayStation 4, Xbox One i Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Night in the Woods pozwala nam wejść w buty 20-letniej Mae, który przybywa do rodzinnego miasteczka, prowincjonalnego Possum Springs, po nieudanym epizodzie na studiach. Przybywając na miejsce dziewczyna jest świadkiem tego, jak bardzo zmieniło się miasto pod jej nieobecność - jak bardzo na mieszkańcach odbija się brak perspektyw (kopalnie, które były najważniejszym pracodawcą w okolicy, zostały zamknięte) i jak zmienili się jej dawni znajomi po wkroczeniu w dorosłość. Grę wyróżnia oryginalny styl graficzny biorąc pod uwagę zakres i wagę poruszanych tematów - występują w niej bowiem antropomorficzne zwierzęta. Sama Mae jest kotem.

Produkcja Infinite Fall nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Bliżej jej raczej do interaktywnej opowieści. Duża część ‘rozgrywki’ sprowadza się do eksplorowania Possum Springs i rozmawiania z napotykanymi postaciami, co pozwala nam poznawać ich historie oraz historię głównej bohaterki (gra wiele rzeczy nie komunikuje wprost, czasami sami musimy do czegoś dojść drogą dedukcji). W trakcie podejmujemy decyzje, które rzutują na bieg narracji.

Podszyty melancholią powrót w rodzinne strony to jednak niejedyny wątek gry, ponieważ pojawiają się tu również elementy paranormalne i pewna mroczna zagadka czekająca na rozwiązanie.

Oprócz eksploracji w NITW pojawiają się też zręcznościowe sekcje w postaci minigierek, np. minigra rytmiczna gdy Mae gra wraz ze swoim zespołem albo gdy próbuje ona nakarmić swoich znajomych.

Wideo - Night in the Woods

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper