Kentucky Route Zero

Kentucky Route Zero

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 7.3
XONE 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cardboard Computer
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
07.01.2013
Europa:
07.01.2013
Producent:
Cardboard Computer
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
07.01.2013
Europa:
07.01.2013

Kentucky Route Zero - opis gry

Kentucky Route Zero to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Cardboard Computer. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Linux i Mac OS X oraz konsolach. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter. Gra była rozprowadzana w odcinkach.

Produkcja Cardboard Computer inspiruje się znanym z literatury realizmem magicznym. W grze wcielamy się w niejakiego Conwaya, kierowcę firmy Lysette's Antiques, Funiture, Glassware and Curiosities, który próbując dostarczyć towar gubi się gdzieś na peryferiach Kentucky. Podróżując przez stan główny bohater poszukuje tytułowej drogi, co wcale nie przychodzi mu łatwo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kentucky Route Zero nie jest przygodówką w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale bardziej interaktywną opowieścią. Innymi słowy, nie ma tu wiele zagadek czy innych tego typu wyzwań, zamiast tego twórcy skupili się na opowiedzeniu historii i na budowaniu atmosfery. Gra korzysta z interfejsu point-and-click. Klikając kierujemy poczynaniami głównego bohatera, bierzemy udział w konwersacjach z napotykanymi postaciami i wchodzimy w interakcję z (niektórymi) przedmiotami. Prowadzenie konwersacji, warto dodać, jest tu szczególnie istotne, a podjęte przez nas decyzje rzutują na to, co dzieje się w późniejszych odcinkach. Oprócz tego Conway podróżuje też przez Kentucky. Podczas tego procesu obserwujemy mapkę i ikonkę symbolizującą ciężarówkę naszego podopiecznego. Samochodem możemy wówczas kierować.

Podróżując uczestniczymy nierzadko w wydarzeniach z pogranicza jawy i snu. Twórcy starają się także bawić perspektywą. Zdarza się bowiem, że opowieść zaczyna snuć nieprzedstawiona postać lub narrator używa czasu przeszłego. Cały ten sztafaż sprawia, że grający ma duże pole do popisu w kwestii interpretacji.

Cała historia składa się w sumie z pięciu odcinków.

Wideo - Kentucky Route Zero

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper