The Tower of Beatrice

The Tower of Beatrice

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 6.0
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fairy Forest
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
31.07.2019
Europa:
31.07.2019
Producent:
Fairy Forest
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
31.07.2019
Europa:
31.07.2019

The Tower of Beatrice - opis gry

The Tower of Beatrice to przygodówka point-and-click wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Fairy Forest. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation Vita.

Fabuła - The Tower of Beatrice

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w tytułowej wieży, do której trafiamy, by wykraść księgę, która ukryta jest na ostatnim piętrze budynku. Sęk w tym, że należy ona do przebiegłej wiedźmy o imieniu Beatrice, a ta z łatwością rozszyfrowuje nasz niecny plan. W efekcie zostajemy uwięzieni. By uwolnić się z tej pułapki, musimy sprostać szeregowi wyzwań odwiedzając kolejne pomieszczenia.

Rozgrywka - The Tower of Beatrice

The Tower of Beatrice to przygodówka point-and-click w konwencji hidden object. Jak wspomniano, podczas rozgrywki odwiedzamy różne pomieszczenia tytułowej wieży i próbujemy rozwikłać łamigłówki przygotowane przez twórców. Jedno pomieszczenie to -- można powiedzieć -- jeden level. Ważną częścią zmagań jest wyszukiwanie ukrytych obiektów (hidden object), a w każdym pomieszczeniu jest pewna liczba przedmiotów, z którymi da się wejść w interakcję. Nie brakuje tu jednak też bardziej tradycyjnych zagadek: używania konkretnych przedmiotów w konkretnych miejscach, układanek, otwierania sejfów, manipulowania kolorami itd. Na uwagę zasługuje fakt, iż warunki panujące w wieży są raczej niecodzienne. Niemało w niej bowiem fantastycznych elementów, które wymagają nieco więcej abstrakcyjnego myślenia (choć stopień trudności nie należy do szczególnie wymagających).

Z myślą o osobach, które mogą mieć kłopoty z tutejszymi zagadkami, twórcy przygotowali system podpowiedzi mogących nam pomóc w razie większych problemów. 

The Tower of Beatrice nie jest długie. Całość można ukończyć w mniej więcej dwie-trzy godziny.

Wideo - The Tower of Beatrice

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper